1 : 2
1 : 0

Žoao donio preokret Redingu, lider doŔao do pobjede

02.01.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Redinga savladali su Hadersfild u 23. kolu ČempionÅ”ipa. Ekipa Veljka Paunovića slavila je u gostima sa 2-1.

Meč nije dobro počeo za Reding. Pogotkom Kempbela, Hadrsfild je poveo u devetoj minuti. Kako je vrijeme prolazilo, Reding je igrao sve bolje ali ipak je na odmor Hadrsfild otiÅ”ao sa 1-0. Reding je u 52. minuti doÅ”ao do izjednačenja a strijelac je bio Žoao. Portugalac je u 65. minuti pogodio joÅ” jednom te je donio vodstvo svojoj ekipi. Do kraja susreta Reding je sačuvao prednost te je ekipa Veljka Paunovića doÅ”la do bitne pobjede.

Nakon dva kiksa, lider Norič je doÅ”ao do pobjede. Ekipa trenera Farkea, savladala je na svom terenu Barnsli. Iako je Norič bio bolji u prvom poluvremenu, nisu uspjeli doći do gola. U 62. minuti, Bunedia je pogodio za 1-0. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Norič doÅ”ao do pobjede te je ostao lider na tabeli.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Huddersfield Town Reading