2 : 1

Zborište neosvojiva tvrđava

31.10.2021 Mahi007

Brod - U 10-om kolu Područne fudbalske lige Doboj - Brod u Zborištu snage su odmjerili Brodski klubovi domaći OFK Zborište i gostujuća ekipa OFK Liješća.

U ovom komšijskom derbiju koji je protekao u jednoj pravoj fer i sportskoj utakmici puni plijen je ostao u Zborištu, bilo je 2:1.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga da bi sredinom prvog poluvremena gosti poveli iz penala kojeg je uspješno realizovao Jovo Jerković. Domaća ekipa nakon hladnog tuša i par propuštenih šansi ubacuje u brzinu više i preko Hamzića stiže do izjednačenja, da bi u sam smiraj prvog poluvremena kapiten Martić pogodio mrežu gostiju i tako ispotaviće se kasnije postavio konačni rezultat u ovom komšijskom derbiju.

Drugo poluvrijeme je prošlo sa po par izglednih šansi na obe strane, ali na sreću domaćina, a žalost gostiju na golu OFK Zborišta nalazio po ko zna koji put raspoloženi Banović i sa par sigurnih startova i odbrana još jednom pokazao žasto se odavno može svrstati među najbolje čuvare mreže Dobojske regije.