5 : 0
2 : 0

''Petarda'' Sitija, remi u sjajnom meču Lidsa i Everton

21.08.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su Norič sa 5-0 u drugom kolu Premijer lige.

Siti je od starta nametnuo svoj ritam. U sedmoj minuti poveli su sa 1-0 i to autogolom Henlija. U 21. minuti, Siti je duplirao prednost. Strijelac je bio Džek GriliÅ”. U 65. minuti, Siti je postigao i treći gol a strijelac je bio Laport. Golom Sterlinga, Siti je poveo sa 4-0.Ā  Konačan rezultat postavio je Rijad Marez.

Lids i Everton odigrali su sjajan meč a na kraju je bilo 2-2. Everton je bolje otvorio meč te je zaprijetio u 19. minuti preko Kalverta. U 30. minuti Kalvert je iz penala doveo u vodstvo Everton. U 41. minutil, Klih je donio izjednačenje Lidsu. U nastavku, Grej vraća vodstvo Evertonu. U 57. minuti Kalvert je imao sjajnu Å”ansu ali je Melije odbraio. U 71. minuti, Rafinja je pogodio za 2-2.

Aston Vila savladala je Njukasl sa 2-0 dok su Kristal Palas i Brentford odigrali 0-0.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Norwich City