1 : 2
1 : 0

Sjajno poluvrijeme Arsenala ali Siti uz veliku pomoć sudija doÅ”ao do preokreta

01.01.2022 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Arsenal u prvom susretu 21. kola Premijer lige. Siti je slavio sa 2-1 i to nakon preokreta.

Arsenal je hrabro otvorio susret. U 12. minuti, Arsenal je oÅ”tećen. Ederson je startao na Edegora koji je prvi doÅ”ao do lopte ali penala nije bilo. Potom su Martineli i De Brujne propustili po jednu Å”ansu. Golom Bukaja Sake, Arsenal je poveo. U zavrÅ”nici prvog poluvremena Martineli je sjajno Å”utirao ali nije pogodio.

U nastavku Siti dolazi do izjednačenja. Bernardo Silva bio je u duelu sa Džakom. Iako se bacio nakon Å”to je bilo očigledno da ne može doći do lopte, sudija Atvel je dosudio jedanesterac. Marez je pogodio za 1-1. U narednom napadu sjajnu Å”ansu nije iskoristio Martineli. Potom jedan beznačajan start Gabrijela na centru nakon kojeg je dobio drugi žuti. Iako sa igračem manje, Arsenal se držao sve do zavrÅ”nice. Tada Rodri pogađa i donosi tri boda Sitiju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Manchester City