26 : 21

Hercegovina bolja od Sloge

09.10.2022 sportdc.net

RukometaÅ”i Hercegovine izvojevali su drugu premijerligaÅ”ku pobjedu. U 5. kolu večeras su savladali Slogu iz Doboja 26:21 nakon prave rovovske borbe, piÅ”e na sajtuĀ  Radio Nevesinja.

Ā

Gosti su bolje otvorili utakmicu i preko visokih bekova pravili su mnogo problema nevesinjskom sastavu. Kako je vrijeme odmicalo domaći su igrali sve bolje, ali se na odmor ipak otiÅ”lo sa minimalnom prednoŔću Sloge.

U nastavku je Hercegovina noÅ”ena publikom pokazala veliku borbenost i lakÅ”e je pronalazila put do gola rivala. Sredinom drugog poluvremena Nevesinjci stiču prvu ozbiljniju prednost koju su znalački sačuvali do kraja. Zanimljivo je da se čak 11 domaćih igrača upisalo u strijelce. Trener Čavčić je pohvalio dvojicu juniora āˆ’ golmana Mihajla Vujadinovića i UroÅ”a Zečevića koji igraju sve značajnije role u dresu Hercegovine.

Najefikasniji igrač utakmice sa sedam golova bio je DuÅ”an Miličević iz dobojske ekipe.

U narednom kolu Hercegovina gostuje u Maglaju, a potom dočekuje Borac.

HERCEGOVINA ā€“ SLOGA 26:21 (13:14)

Sportska dvorana ā€žNevesinjkaā€œ. Gledalaca: 350. Sudije: NebojÅ”a Bejtović, Bojan Burazor (Kozarska Dubica). Delegat. Zdrenko Alpeza (Mostar)

Ivanović (3), Å arenac(2), Čabrilo (3), Dragović (4), Vujadinović, Vučić, Zečević (1), Cvijanović, Hadrović (1), Zlatić (2), BaÅ”ić (1), Kovač, Karanović (4), Tomić (4), BeÅ”ić, Ražnatović (1).

Bogdanović, Blagojević, Stojanović (1), Đurđević (3), Stanković (5), Krajina, Tulendić, B.PeÅ”tić (1), N. PeÅ”tić (1), Simić, Miličević (7), Maričić (3), Bajović.