Sokolovi potkresanih krila

Rukometaši Vogošće obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine pobedom protiv Slavije rezultatom 32:22

Domaći rukometaši su na poluvremenu vodili 15:10, a tu su prednost i povećali u nastavku utakmice, te došli do plasmana u četvrtinu finala Kupa BiH. Zlatko Kreso je vodio Vogošću do pobede sa četiri gola dok su se po triput u listu strelaca upisali Alen Geko, Nedim Kadrić, Srđan Gavrić, Boris Bosić, Almir Osmanhodžić, Adi Džinović, te Ibro Jelačić.

Kod Slavije najbolji je bio Miloš Tešanović sa sedam golova dok je Aleksandar Kerić dodao četiri, a Dragan Tošić i Maksim Ristić su susret završili sa po tri gola. Podsetimo, u prvom susretu u Istočnom Sarajevu, Vogošća je pobedila rezultatom 28:27, pa se ukupnim rezultatom 60:49 plasirala dalje.