Mladost bolja od Borca

Serija uspjeha juniora Borca u Premijer ligi BiH prekinuta je nažalost u Doboju kod Kaknja. Izabranici Marka Maksimovića nakon pet vezanih trijumfa, odnosno osam slavlja na posljednjih deset utakmica, poraženi su od ekipe Mladosti u okviru 13. kola rezultatom 2:0, što im je prvi poraz još od prvog septembra i gostovanja Željezničaru.

Domaći sastav do vođstva je stigao u 27. minutu pogotkom Safeta Čage, a konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, kada je crveno-plavu mrežu tatresao Anes Hrustanović.

Borčevi juniori se kolo prije odlaska na odmor nalaze na petom mjestu uz 26 bodova, a u posljednjoj jesenjoj rundi će gostovati Širokom Brijegu.

MLADOST – BORAC 2:0

strijelci: 1:0 Čago (27.), 2:0 Hrustanović (90+6.), stadion: Doboj-Kakanj, gledalaca: 30, sudija: Sabrija Topalović (Zenica), žuti kartoni: Trako, Bajrić, Sojkić, Kokić, Kulović, Husić (Mladost), Arsić, Čavić, Amidžić (Borac), crveni karton: Adin-Asim Sojkić (Mladost, 90+5. minut).

MLADOST: Merdić, Trako, Sojkić, Hrustanović, Husić (od 90. minuta Patković), Čago, Muslić, Zec, Bajrić (od 72. minuta Kokić (od 82. minuta Kubat)), Semić, Duraković. Trener: Fahro Šolbić.

BORAC: Gašić, Božić, Milojević, Arsić, Marjanović (od 46. minuta Amidžić), Kujundžić, Vujmilović (od 62. minuta Javorac), Čavić, Turanjanin, Bobić (od 70. minuta Tahrić), Bosnić. Trener: Marko Maksimović.

Sloboda 3 : 1 Široki Brijeg
Rudar Prijedor 2 : 4 Velež
Sarajevo 1 : 2 Zvijezda 09
Željezničar 6 : 0 Slavija
Travnik 0 : 0 Krupa
Olimpik 1 : 1 Mladost
Zrinjski 1 : 0 Borac