Slavija ubjedljiva protiv Goražda u Istočnom Sarajevu

Rukometaši Slavije savladali su danas u Istočnom Sarajevu ekipu Goražda 34:24 u utakmici 6. kola Premijer lige BiH za rukometaše.

Sokolovi su poveli sa 5:1 na samom startu utakmice i sigurno su čuvali stečenu prednost tokom čitavog susreta. Samo su se oni pitali u ovom duelu i na kraju su stigli do potpuno zaslužene pobjede. Gosti su uspjeli da sredinom drugog poluvremena izvrše jedan pritisak na domaće serijom 3:0 i stignu na 21:17, ali je onda uslijedila nova serija Slavije 7:2 i pitanje pobjednika je bilo rješeno.

Najefikasniji u timu Slavije bio je Adis Hrbat. Fantastični bek Sokolova je još jednom bio bez milosti prema protivniku i postigao je devet pogodaka, a golgetersku pomoć imao je i večeras sjajnom Danijelu Božiću koji je postigao sedam golova, odnosno Karamehmedoviću koji je dodao pet. Golmani su podijelili po poluvrijeme i ukupno upisali 11 odbrana, Močević 4 i Trapara 7. Kod gostiju, Damir Delić, Ramiz Hošo i Tarik Žiga su postigli po četiri pogotka, a na golu je bio Belmin Bečić sa 11 odbrana.

RK SLAVIJA – RK GORAŽDE  34:24 (14:9)
SRC Slavija
Gledalaca: 250
Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac
Sedmerci:  Slavija 4 (3), Goražde 5 (4)
Isključenja: Slavija 2 minute, Goražde 4 minute

Slavija: Močević 4 odbrane, Trapara 7 odbrana, Benić, Domazet,  Karamehmedović 5, Hrbat 9, Pekić 3, Čizmović 1, Tošić 3, Tuševljak, Mimić, Bračković, Beribaka 1, Raonić 1,Bojović 4, Božić 7

Goražde: Bečić 11 odbranaa, Pleh 3 odbrane, Bukva 2, Osmanković 3, Karkelja, Pušilo 1, Jamak 1, Hurić,Hošo 3, Pilal 2, Čamo 1, Žiga 4, Delić 4, Krakonja 2, Fazlić

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina