Gačanke deklasirale "Kulu" za desetu pobjedu

Odbojkašice Gacka savladale su Kulu Gradačac, maksimalnim rezultatom 3:0, i na taj način upisale desetu pobjedu, u 11. kolu Premijer lige BiH.

Gacko ostvarilo desetu pobjedu

Bila je ovo sigurna igra izabranica Saše Slijepčevića, koje su već od prvog poena dale do znanja, da će bodovi ostati u Hercegovini.

To najbolje ilustruje podatak da su gošće iz Gradačca u prvom setu osvojile samo sedam poena.

Ni u drugom nisu bile puno bolje gošće, pa su došle do brojke 15.

Treći set bio je samo potvrda već viđenog u prva dva, tako da Gačanke ostaju na čelu tabele, sa deset pobjeda i samo jednim porazom, onim od HE na Drini iz Višegrada u prošlom kolu. Ovaj set Gacko je dobilo na razliku, bilo je 29:27.

Konkurenti za najveći plasman pored Gačanki, biće ekipe Slobode i Goražda, a ove tri ekipe prije 11. kola imale su identičan broj bodova, odnosno 25.

Ljubinje : Maglić
Bosna (Ka) : Domaljevac
Kakanj 78 : Bosna (Sa)
Modriča : Mladost
Borac m:tel 2 : 3 Jedinstvo