Marinović krenuo porazom

Ljubuški - Sarajevo

Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva danas su odigrali prvu utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone. Protivnik im je bio NK Ljubuški, sa kojim se Sarajevo ove sezone već srelo u Kupu BiH. Fudbaleri Ljubuškog rezultatom 2:0 su savladali Sarajevo u prijateljskom susretu u okviru priprema za proljetni dio sezone.

Bordo tim je imao dosta problema u prvom poluvremenu današnjeg duela i nije uspijevao da se ozbiljnije nametne svom protivniku, ali je imao nekoliko dobrih šansi.

Počelo je lijepom šansom za Darka Lazića nakon ubačaja iz kornera,  on sa samo nekoliko metara nije uspio pogoditi mrežu Ljubuškog. Imali su i domaći dvije poluprilike, prije nego su došli do vodstva. Sa bijele tačke je u 22. minuti pogodio Karlo Buhač.

Nastavilo je Sarajevo ulaziti u šanse, ali ih i promašivati. Mersudin Ahmetović je pokušao zaobići jednog defanzivca Ljubuškog i izgubio je loptu, a Amar Rahmanović je prvo glavom promašio okvir gola, da bi potom zaobišao golmana, ali je njegov pokušaj zaustavljen na gol liniji.

Sličnu je situaciju imao i Milanović, koji je šutirao na skoro pa prazan gol, ali su domaći još jednom ispucali loptu.

Sarajevo je u prvom poluvremenu nastupilo sa sljedećim sastavom:

Džafić, Pidro, Đokanović, Kurdić, Lazić, Oremuš, Gavrić, Rahmanović, Milanović, Velkoski, Ahmetović

U drugom dijelu, za Bordo tim su igrali:

Dizdarević, Islamović, Hodžić, Šerbečić, Dupovac, Stanojević, Mustedanagić, Salčin, Nathan, Tatar, Handžić

Slika se u drugom dijelu značajno promijenila, igrači Sarajeva su u potpunosti preuzeli inicijativu, ali nikako nisu mogli doći do gola. Prvo je udarac Zinedina Mustedanagića zaustavio golman Ljubuškog, a onda je Haris Handžić iz sjajne šanse šutirao malo pored gola.

U nastavku susreta, Mustedanagić je iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane uputio odličan udarac koji je dobro namučio golmana Ljubuškog, ali promjene rezultata nije bilo.

Kad se činilo da bi Sarajevo moglo krenuti u konačni pritisak u lovu na poravnanje, fudbaleri Sarajeva prave prekršaj u zoni šuta, a Vinko Lauc pogađa mrežu Bordo tima iz sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i domaći tim je slavio veliku pobjedu protiv Sarajeva.

Tomislav : Ljubuški
Stolac : Troglav 1918
Sloga : Bjelopoljac
Posušje : Branitelj
Kamešnica : Turbina