Gradiška na krilima Anića savladala Boračku

Gradiška - Boračka

Odigran je još jedan veliki 'gradiški futsal' derbi.

U centru pažnje svih utakmica desetog kola Druge futsal lige Republike Srpske grupa zapad našao se meč između ''Gradiške'' i ''Boračke'' (5:3).

Prvi istorijski derbi dva gradiška kluba malog fudbala pružio je mnogo toga, tako je bilo i na drugom odmjeravanju snaga ova dva tima.

Domaći su krenuli veoma ofanzivno. Škorić se u 11. minuti našao u izglednoj prilici i matirao Latinovića za 1:0. Samo minut kasnije pogađa i iskusni Anić, a veoma loš prvi dio gostiju zaokržio je autogolom Aleksandar Majdanac u 14. minutu.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji preko Francuza smanjuju na 1:3 u 24. minutu. Nakon toga Majstorac iz veoma teške pozicije ponovo pogađa mrežu ''Boračke'', da bi zatim Mile Kovačević, ponajbolji futsaler gostiju u ovom susretu još jednom smanjio zaostatak na 2:4.

Nadu gostima ugasio je Anić svojim drugim pogotkom dva minuta prije kraja utakmice, dok je do posljednjeg sudijskog zvižduka viđen još jedan pogotak u mreži Bojanića, a postigao ga je Francuz za konačnih 5:3 za Gradišku.

Publika u srbačkoj dvorani velikim aplauzom na kraju utakmice pozdravila je futsalere obje ekipe. Među prisutnim gledaocima na tribinama našao se i fudbaler banjalučkog Borca Goran Zakarić, koji je ponikao u omladinskoj školi gradiške Kozare.

Utakmica je bila i humanitarnog karaktera pošto će prikupljeni novac od prodatih ulaznica biti uručen Gradiščaninu Mići Šuljku.

Dubica 2 : 8 Viktorija
Prijedor 5 : 1 Sokrates
Gradiška 5 : 3 Boračka
Borac 6 : 3 Starčevica