Čelik istopljen na Tušnju

Sloboda - Čelik

Fudbaleri Slobode rezultatom 2:1 su savladali Čelik u susretu 22. kola Premijer lige BiH.

Iz tušanjskog blata Sloboda izlazi kao pobjednik nad Čelikom. U Rudarsku 2 stigao je stari roval iz Zenice, a Tuzlaci su, baš kako su i obećali, od prve minute napali gol Zeničana.

To im se isplatilo već u 4. minuti. Amar Beganović centrira sa desne strane, a na pravom mjestu je Amer Bekić koji udarcem glavom matira nemoćnog Bojana Pavlovića za vodstvo Slobode 1:0.

Već u 24. minuti Abid Mujagić mogao je povisiti vodstvo, no Pavlović je ovoga puta na visini zadatka. U prvom poluvremenu „Crveno – crnog derbija“ Sloboda je imala više od igre, a u 33. minuti sudija Irfan Peljto svira penal za Tuzlake. U šesnaestercu je Emir Han Topcu oborio Mujagića, a siguran sa bijele tačke bio je ponovo Amer Bekić za 2:0. Jedino vrijedno spomena što je Čelik napravio u prvom dijelu bio je dalekomenti šut preko gola Ermina Huseinbašića.

U nastavku susreta Sloboda je na korak do trećeg gola, no Mujagićev udarac iz okreta sjajno brani Pavlović. To kao da je dalo krila Zeničanima koji su krenuli ka golu domaćina, pa rezervista Daniel Mario Crnički u 69. minuti smanjuje na 2:1. Bio je ovo gol koji je donekle poremetio koncepciju igre Slobode, no do kraja meča Tuzlaci su uspjeli sačuvati prednost i osvojiti zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik