Budućnost slavila u gradskom derbiju protiv Mladosti

ŽFK Budućnost Podgorica

Nakon gotovo tri mjeseca pauze vratila se ženska fudbalska liga Crne Gore. Ovo trinaesto kolo otvorili su gradski rivali Mladost 2015 i ekipa Budućnosti. U Podgoričkom derbiju bolja je bila Budućnost koja je slavila ubjedljivim rezultatom 0:11.

Budućnost je sjajno otvorila susret na pomoćnom terenu OFK Titograda, s obzirom da su izabranice Dušana Globarevića došle do vodstva u 18. minuti meča kada je pogodak postigla Tošković.

U 32. minuti prednost je udvostručila kapitenica Bučić, a do kraja prvog dijela igre svoj drugi gol na utakmici postigla je Tošković i povisila na 0:3, a s tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku utakmice viđena je prava goleada. Budućnost je bila konkretnija ekipa, a u deset minuta nastavka viđena su čak četiri gola. Seriju je otvorila Boričić sa dva gola u 50., i 53. minuti, da bi se u listu strijelaca upisala još dva puta Tošković u 59., odnosno 61. minuti meča.

Do kraja ovog duela viđena su još četiri gola. Tošković, koja je odigrala sjajan meč, postigla je još dva pogotka, a Boričić i Petrović dodale su još po jedan za konačan rezultat utakmice. Treba napomenuti da se duel igrao pred praznim tribinama.

Budućnost je tako upisala prve bodove u nastavku sezone, a naredno kolo ih očekuje još jedan derbi, ovoga puta sa aktuelnim prvakom Crne Gore, ekipom Breznicom iz Pljevalja.

Mladost 2015 iz Podgoriće će naredno kolo ponovo igrati na domaćem terenu, a u goste im stiže Cvetex Berane.

ŽFK Mladost 2015 Podgorica - Budućnost Podgorica 0:11 (0:3).
Stadion: Pomoćni teren OFK Titograd.
Glavni sudija: Vasilije Ljumović (Podgorica).
Pomoćnici: Vladimir Kalezić (Danilovgrad), Branislav Kljajević (Danilovgrad).

Mladost: M. Vuković, Savović (od 64. Đoković), Vidić, Bulić, Adžić, Stevanović (od 64. Stevanović), Đurović (od 73. J. Vuković), Vučinić, Ceklić, Kaluđerović, M. Vuković (od Orahovac).

Trener: Fuad Osmanagić.

Budućnost: Radunović, Drešević, Malesija, S. Simonović, Đurđevac (od 46. Bicić), Tošković, Bečić (od 46. Čogurić), Miladinović, Petrović, Boričić, A. Simonović.

Trener: Dušan Globarević.

Igračica utakmice: Anđela Tošković (Budućnost Podgorica).