Leo uzeo bodove

Leotar - Ljubić

U 3. kolu Prve lige Republike Srpske FK“Leotar“ je pobijedio 4:0 (1:0) ekipu „Ljubića“ iz Prnjavora. Nakon trećeg kola Trebinjci imaju 7 bodova i nalaze se u grupi ekipa koje predvode prvoligašku tabelu.

Domaćin je poveo u 10. minutu kad je nakon kornera sa desne strane na ubačenu loptu startovao Đurić i Miloš Drača ga je povukao za dres, a sudija Marko Domazet pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Zečević.

Domaćin je imao dobru priliku u 36. minutu kada je u skoku najviši bio Ristić i uputio glavom loptu u sam desni donji ugao Vukovićevog gola, ali golman gostiju se ispružio i loptu skrenuo u korner.

Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika za gol tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe od 1:0.

Gosti su svoju prvu polupriliku imali u 61. minutu kada je Komlenović glavom poslao loptu poviše gola.

Drugi gol za domaćina pravo je remek djelo Ristića. Šipovac je asistirao Ristiću koji je sa 18 metara lijevom nogom iz voleja pogodio gostujuću mrežu. Golman Ljubića se ispružio koliko je dug i širok, ali je lopta završila u mreži za 2:0.

Leotar je poveo sa 3:0 kada je Zečević sam izašao pred golmana Ljubića i rutinski postigao goll. Samo dva minuta kasnije odlična asistencija Zečevića, a gol je postigao Šipovac.

Nakon utakmice osmijeh na licu trenera Olega Ćurića koji je rekao da rezultat nije mjerilo dobre igre njegove ekipe.

„Čestitao bi momcima na ozbiljnoj igri, borbenosti. Ovo je start kakav smo kogli samo poželjeti", rekao je Ćurić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Janji gdje ih dočekuje FK „Podrinje“.

Leotar - Ljubić 3:0 (1:0)

FK“Leotar“: Perišić, Andrić (od 81. minuta Sekulović), Šešelj, Paranos, Ramić, Milić (od 81.minuta Stajić), Đurić, Begenišić (od 46. minuta Medan), Šipovac (od 86. minuta Koprivica), Zečević, Ristić (od 86. minuta Ateljević. Trener: Oleg Ćurić.

FK „Ljubić“: Vuković, Radaković, Jagodić, Žižak, Mrzić (od 46. minuta Segić), Grahovac, Novaković, Bosnić, Komlenović(od 65.minuta Jugović), Amidžić (od 46. minuta Subić), Drača. Trener: Predrag Šobat.

Izvor:trebinjelive.com

Željezničar 0 : 3 Slavija
Sutjeska 0 : 1 Sloboda
Zvijezda 09 0 : 1 Rudar Prijedor
Modriča 1 : 1 Sloga
Drina 1 : 2 Kozara
Tekstilac 1 : 0 Podrinje
Leotar 4 : 0 Ljubić