26.09.2020 Administrator DC

Perišić ''zaključao'' gol

Po klizavom terenu i kišnom vremenu na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu domaća Sloboda i do ovog kola lider prvoligaškog karavana Leotar iz Trebinja odigrali su nerešeno i bez golova, a slađi deo kolača putuje u Hercegovinu. U poslednja dva prvenstvena kola oba tima nisu uspela da postignu gol, a ovo je drugi uzastopni rezultat 0:0 za Trebinjce. Novograđani su i drugi domaći meč pred TV kamerama odigrali bez golova, posle Slavije na prvenstvenoj premijeri na “Mlakvama” je odoleo i Leotar.

Po otvaranju utakmice nije se moglo naslutiti da se mreže neće tresti, jer je po klizavom terenu, posle centaršuta Bojana Kostadinovića u 58. sekundi Boban Živanić sa nekoliko metara pogodio Ristu Perišića, čime je golman Leotara najavio nesavladivost i epitet igrača utakmice. U drugom minutu Miloš Galin je oprobao šut, golman gostiju je opet bio na mestu. Igrao se 11. minutu šutirao je sa 16 metara Filip Vejnović u ponovo dobro postavljenog Perišića. U 23. minutu, posle kornera Mario Desnica je bio u prilici, šutirao i pogodio Perišića. Četiri minuta kasnije Galin se nije dobro snašao u povoljnoj poziciji. U 31. i 33. minutu uzvratio je Leotar, prvo je Dragan Ristić bio neprecizan, a potom i Aleksandar Begenišić. Do kraja poluvremena, u 43. minutu pokušao je kapiten Slobode Ljuban Antonić iz velike udaljenosti, ali nije zabrinuo Perišića.

U 53. minutu Ristić nije iskoristio lošu procenu domaćeg golmana Elvira Trake, šutirao je neprecizno glavom. Potom su domaćini od 56. do 61. minuta stvorili tri šanse, Antonić i Dragan Arežina su šutirali u Perišića, a dok je Saša Stojnić sa nekoliko metara umesto mreže pogodio saigrača Bobana Živanića. Istakao se Perišić i u 69. minutu kada je ukrotio udarac Desnice. Deset minuta kasnije pokušao je i Stojnić glavom posle kornera, golman Leotara je bio na mestu.

Leotar je imao najbolju priliku u 82. minutu, Ristić se iskosa sa leve strane oslobodio čuvara okrenuo se i snažno šutirao sa desetak metara, lopta je otišla pored gola. Minut kasnije uzvratio je domaćin preko Kostadinovića, bio je neprecizan, a potom je iz velike udaljenosti probao i Desnica, prebacio je prečku. Na kraju poslednju priliku za gol beležimo u 85. minutu kada je Miloš Sekulović pokušao direktno iz kornera da iznenadi domaćeg golmana Traku, nije uspeo.

Sloboda (NG) – Leotar        0:0

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu. Bez gledalaca. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7. Žuti kartoni: Kostadinović (Sloboda), Ramić (Leotar).

SLOBODA (NG): Trak,  Bubić , Arežina , Živanić  (od 86. Vučen ), Desnica , Antonić , Galin , Stojnić , Vejnović , Dodig , Kostadinović .

LEOTAR: Perišić , Paranos , Šipovac , Ramić  (od 85. Milići ), Zečević  (od 90+2. Stajić ), Ćutahija  (od 57. Koprivica ), Prebiračević , Begenišić , Ateljević , Ristić , Sekulović .

Igrač utakmice: Risto Perišić (Leotar).

Slavija 2 : 0 Podrinje
Kozara 1 : 3 Ljubić
Sloga 2 : 2 Jedinstvo
Rudar Prijedor 2 : 0 Borac
Sloboda 0 : 0 Leotar