Spartak razbio NSA za prolaz među 32 najbolje ekipe u Evropi

Spartak riješio i NSA

Fudbalerke Spartaka iz Subotice plasirale su se u šesnaestinu finala Lige šampiona, pošto su pobjedile u Bugarskoj domaći NSA iz Sofije ubjedljivim rezultatom 0:7 u drugom kolu kvalikacija najelitnijeg Evropskog takmičenja.

Izabranice Borisa Arsića nakon trijumfa protiv Agariste opravdale su ulogu favorita i u ovoj utakmici, te se zasluženo našle u 1/16 finala ovog takmičenja.

Poveo je Spartak u desetom minutu iz kaznenog udarca koji je skrivila Dimitrova, a siguran realizator bila je Violeta Slovića, kapiten prvaka Srbije, koja je sigurno pogodila za 0:1. Devet minuta kasnije u lisu strijelaca se upisala Tijana Filipović, pa je napadačica Spartaka udvostručila prednost svoje ekipe na 0:2.

Subotičanke su pitanje prolaska riješile još nakon prvog dijela igre, a do kraja poluvremena mrežu je zatrelsa i Tijana Matić nakon asistencije Tijane Filipović, pa je već tada bilo jasno da će Spartak proći među 32 najbolje ekipe u Evropi.

Gošće su i u nastavku igrale za gol više, a na novi se čekalo sve do 69. minute kada je Anastasija Ćirić sjajno pogodila mrežu Bugarskog tima za 0:4. Međutim tu nije bilo kraja, u roku od pet minuta Spartak je golovima Tijane Matić i Aline Bake stigao do šest pogodaka, a konačan rezultat postavila je Tijana Matić het-trikom u trećem minutu nadoknade.

Spartak se treću godinu uzastopnu našao među 32 najbolje ekipe u Evropi, a naredno mjesto i protivnika saznaće 24. novembra kada je planiran žrijeb u 12:00 časova u Nionu.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda