Klis pregazio Kruševo

Klis, Buturović polje

Drugu pripremnu utakmicu fudbaleri Klisa iz Buturović Polja, četvrfinalisti Kupa Bosne i Hercegovine i članovi Druge lige FBiH, grupa „Jug“ su odigrali sa  ekipom  Kruševa.

U 31. minuti na asistenciju Mirnesa Jahića, Azer Kozić  je doveo Klis u rezultatsku prednost 1:0, da bi Mirsad Hakalović u 42. minuti povećao prednost na 2:0. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Mandić je smanjio prednost Klisa 2:1. U daljem toku ovog susreta Bern Šimunović je sa svoja dva gola postavio konačnih 4:1.

Lijepa vijest za sve ljubitelje sporta, posebno fudbala je povratak na teren Muamera Vile, sjajnog napadača, „noćne more za golmane“ nakon teške povrede u 12. kolu, Druge lige FBiH, grupa „Jug“ 8. novembra u Buturović Polju protiv Ljubuškog .

Klis – Kruševo 4:1 (2:0)

Vrapčići, pomoćni teren stadiona „Rođeni“, sudije, Davor Čule, Marko Blažević  i  Mate Bilić svi Mostar. Strijelci: 1:0 – A. Kozić  (31), 2:0 - Hakalović (42), 2:1– Mandić (46), 3:1 –Šimunović (66), 4:1–Šimunović (72).

Klis: Cero,V. Kozić, Ćosić, Šehić Makan, Mušinović, Jahić, Hakalović, Gabela, Pirija, A. Kozić. Još  su nastupili, Padalović, Husrep, Šimunović, Canović, Kudra, Vila, Hebibović, Graho, Omerović.Trener: Nedim Kudra.

Kruševo: Markić, Gažo, Skoko, Tole, Zovko, D. Zeko, G. Zeko, Vlaho, Božić, Rozić, Mandić. Još su nastupili, Ereš, D. Martinović, M. Martinović, Ćule, Marjanović, Gabrić. Trener: Tihomir Ćule.

Međugorje 6 : 2 Lokomotiva
Kruševo 0 : 1 Sport talent
Cim 3 : 0 Buna
Višići 3 : 0 Branitelj
Mostar 0 : 6 Iskra