Slogi pripao derbi, Požarevac preskočio prvu stepenicu

Nastavljena sezona u Super ligi Srbije

Počeo je nastavak sezone u Super ligi Srbije, a utakmicama 14. kola nagovješteno nam je da ćemo imati itekako zanimljivu završnicu na kraju ove sezone, barem po pitanju opstanka u društvu najboljih.

Ovo kolo otvorili su Sloga Zemun i Mašinac Trejs iz Niša, a izabranice Marine Šišković produžile su niz bez poraza na domaćem terenu na sedam mečeva, a to je ujedno i novi rekord kluba, jer su još daleke 2006. godine držale rekord od pet mečeva.

Pogotkom Nikoline Milić iz kaznenog udarca u 67. minutu Sloga je došla do nova tri boda, a ukupno osme pobjede ove sezone. Mašinac je sa druge strane doživio prvi poraz ove sezone u gostima, ali su nakon ovog kola ostale na drugom mjestu sa 31 osvojenim bodom.

Požarevac se bori da zadrži status, a poslao je poruku kako se neće šaliti u nastavku sezone, te je sa ubjedljivih 6:0 slavio protiv Zemuna, kojem takođe predstoji grčevita borba za opstanak u najvišem rangu takmičenja. Tri gola postigla je Nina Matejić, a jedan su dodale Marija Vuković, Jelena Varda i Andrijana Trišić.

Spartak je indetičnim rezultatom pobjedio na gostovanju u Kragujevcu ekipu Radnički 1923 golovima Aline Bake 3, Tijane Filipović, Milice Šarić i Oršoje Vajde i tako zadržao razliku od devet bodova nad drugoplasiranim Mašincem.

Još jedan interesantan meč odigrali su Vojvodina i TSC, a završen je rezultatom 2:2 i podijelom bodova. Povela je Voša u preko Ivane Malijar, da bi rezultat u drugom poluvremenu izjednačila Milana Knežević. Preokret timu iz Kanjiže donijela je Ivana Trbojević, a remi je obezbjedila Milica Denda.

Crvena zvezda je na teškom gostovanju stigla do pete uzastopne pobjede, a savladala je Kolubaru iz Lazarevca, još jednu ekipu koja će se boriti za opstanak. Jedini gol viđen je u 52. minutu kada je loptu u mrežu poslala Ana Šćepanović, pa je taj jedan, ali vrijedan bio dovoljan za tri boda.