Od gotovog veresija

SUTJESKA (F) - ŽELJEZNIČAR SPORT TIM 2:2 (1:0)

Gradski stadion. Bez gledalaca. Sudija: Jovo Karić (I. Sarajevo) 7,5. Strelci :N. Mojović
15. i 46. minut oba iz penala (Sutjeska) B. Marković 54. i 72. minut (Željezničar ST)
Žuti kartoni: M. Radović, Milenković, Pljevlajčić, Dačević (Sutjeska) B. Marković,
Kuprešak (Željezničar ST)

SUTJESKA (F) - M. Radović 6,5, Mirković 7, Milenković 6,5 ,Rašević 7, N. Mojović 7,5,
Tadić 7, Milutinović 7, Okuka 6,5 (od 62. B. Radović -), Pljevaljčić 7, Dačević 6,5,
O. Mojović 6,5 (od 62. D. Mojović -).

ŽELJEZNIČAR ST - Avdukić 7, Čolić 7, Kuprešak  6,5, Šaula 6,5 (od 80. Đ. Marković-),
Bilal 7,5, B. Marković 7,5, Baštić 7 (od  85.Martić -), Jovandić 6,5, Vujičić 6,5 (od 53.
Martić 6,5 ), Petrović 6,5.

Igrač utakmice: Bojan Marković (Željezničar Sport Tim)

Fudbaleri Sutjeske su od gotovog napravili veresiju. Posle ubedljivog vođstva od 2:0 dopustili su gostima iz Banjalučkog predgrađa da se razigraju i dođu do izednačenja a u samoj završnici utakmice umalo i do kompletnog plena.

Bila je ovo jedna od najboljih fudbalskih predstava viđenih u ovoj sezoni na stadionu pokraj Ćehotine. Tokom celog susreta vodila se velika borba. Stvoren je veliki broj prilika i na kraju je nerešen rezultat možda i najrelniji ishod ovog meča. Počelo je dobrom prilikom za goste u 2. minutu ali je Bojan Marković bio nepreczan. U 10. minutu Mojović je izveo slobodan udarac sa leve strane u kaznenom prostoru prronašo Mirkovića koji glavom šutira koji centimetar pored stative gostujućeg gola. Igrao se 15. minut kada je u šesnaestercu gostiju sapleten Tadić.Vrlo dobri sudija Karić je pokazao na belu tačku a siguran za vođsto Sutjeske sa 11.metara bio je Nikola Mojović. Potom su dobre prilike propustili Rašević u 19. minutu za domaći tim i ponovo Bojan Marković za goste u 21. minutu. Nikola Mojović je ozbiljno zaprijetio u 29. minutu ali je na mestu bio gostujući golman Avdukić.

Samo što se krenulo sa centra u drugom delu susreta, Tadić je lepo prošao po levoj strani , centrirao ali je njegov šut rukom zaustavio gostujući igrač Jovandić. Ponovo je Karić dosudio najstrožu kaznu  koju je Nikola Mojović pretvorio u pogodak. Potom dobre prilike da uvećaju prednost domaćeg tima propuštaju Rašević u 50. i Tadić u 53. minutu a onda nakon neiskorištenih šansi stiže kazna u 54. minutu, Baštić je šutirao sa dvadesetak metara, golman Radović je nakratko odbio loptu na koju je natrčao Bojan Marković i smestio je u mrežu Sutjeske. Slede ponovo prilike domaćeg tima. U 57. minutu nakon asistencije Raševića, Okuka nije najbolje šutirao a u 70 . minut kada je ponovo Rašević nesebično uposlio Tadića čiji šut su izblokirali gostujući igrači. Konačan rezultat postavljen je u 72. minutu. Slično kao i kod prvog gola gostiju Čolić je uputio rezantan šut na gol Sutjeske, golman Radović je dobro odbranio a u nastavku akcije ponovo na scenu stupa najbolji akter ovoga meča Bojan Marković koji postiže izjednačujući pogodak za svoj  tim. U završnici utakmice usledila je prava opsada gola Željezničara. Dobre prilike propuštaju Pljevaljčić,Rašević i Bosko Radović a u trećem minutu zaustavnog vremena Bojan Marković umalo nije donio potpun preokret ,međutim po sreću Fočaka ovaj put nije najbolje reagovao i tako je ovaj meč okončan bez pobednika.

Jedinstvo 1 : 2 Slavija
Borac 1 : 0 Ljubić
Leotar 3 : 0 Podrinje
Tekstilac 1 : 0 Kozara
Drina 1 : 0 Sloga
Modriča 1 : 0 Rudar Prijedor
Zvijezda 09 0 : 0 Sloboda
Sutjeska 2 : 2 Željezničar