Zaslužen trijumf Ljubića

Fudbaleri Ljubića stigli su do druge pobjede ovog proljeća, pošto su danas u okviru 20. kola m:tel Prve lige Republike Srpske kao domaćini porazili Jedinstvo iz Brčkog 3:2.

Domaći su furiozno otvorili utakmicu, tek što je lopta krenula sa centra agresivni Savanović oduzima je desnom beku gostiju, a potom upošljava Živkovića koji u 14. sekundi dovodi Ljubić u vođstvo.

Igrao se 14. minut kada su domaći udvostručili prednost. Račić je prošao po lijevoj strani, centaršutom, kao na tacni pronašao Aleksandra Žiška, koji glavom povisuje na 2:0.

Činilo se tada da se gostima, koji su uprkos brojnim problemima doputovali u Prnjavor, ne piše dobro, ali se ispostavilo suprotno. U 16. minuti preko Račanovića Brčaci su smanjili na 2:1, a u 36. minuti preko Bajrića u potpunosti se vratili u utakmicu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, gosti su mogli i do potpunog preokreta. Nakon brze kontre, Vasiljević izlazi sam na golmana Ljubića, ali Knežević odličnom reakcijom čuva svoju mrežu.

Nastavak susreta donio je terensku inicijativu domaćih, dok su se gosti fokusirali na kontra napade. Iz jednog takvog mogli su i do pogotka, ali je stativa bila saveznik Prnjavorčana.

Kad se činilo da bi utakmica mogla završiti podjelom bodova, u 87. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Jedinstva najbolje se snalazi Boris Žižak, koji matira Vukadinovića za 3:2.

Do kraja susret rezultat se nije mijenjao, pa je Ljubić stigao do važne pobjede, sa kojom je napravio veliki iskorak u očuvanju prvoligaškog statusa.

Prva liga nastavlja se već za vikend, kada će Ljubić u okviru 21. kola ugostiti Slaviju.