NCAA: Bejlor ''razbio'' Gonzagu i došao do titule

Košarkaši Bejlora novi su šampioni u koledž košarci. Bejlor je u finalu savladao ekipu Gonzage, rezultatom 86-70.

Bejlor je impresivno otvorio susret. Igrali su fantastičnu odbranu i skoro pet minuta nisu primili koš iz igre na startu meča. Mičel i Batler bili su maestralni u napadu pa je Bejlor došao do 16-4. Nije Gonzagi pomogao ni tajmaut Fjua. Bejlor je nastavio sa sjajnom igrom te su poveli 29-12. Imao je Bejlor i 19 poena prednosti ali Gonzaga je dobro finiširala prvo poluvrijeme i na odmor otišla sa deset poena zaostatka.

Drugo poluvrijeme otvoreno je u sjajnom ritmu. Bejlor je imao +15 ali je Gonzaga poenima Nepharta smanjila na 58-49. Bejlor je odbio nalet Gonzage te je trojkom Fleglera poveo 67-51. Slobodnim bacanjima Mičela, došli su i do +20. Pokušavala je Gonzaga da se vrati ali prosto im Bejlor nije dao ni promil šanse i na kraju su mirno priveli meč kraju.

Batler je predvodio Bejlor sa 21 poenom dok je Sags predvodio Gonzagu sa 22 poena.