Veselin Vujović pocrvenio u Osječanima (FOTO)

DOBOJ – Rukometaši Sloge odigrali su neriješeno sa banjalučkim Borcem 27:27 i tako ostali neporaženi na svom terenu tokom cijelog prvenstva. Sloga je na kraju zauzela treće mjesto i time se plasirala u jedno od evropskih takmičenja. Titulu šampiona Bosne i Hercegovine osvojio je Izviđač iz Ljubuškog koji je u posljednjem kolu zavisio sam od sebe i savladali su Krivaju u Zavidovićima rezultatom 28:23.

Sloga je od početka meča nametnula svoju igru. U 6.minutu poveli su sa 3:1. U 11.minutu bilo je tri gola prednosti za domaće 6:3. Tekao je 19.minut kada Dobojlije serijom 3:0 odlaze na velikih šest golova preimućstva 12:6. Gosti u 26.minutu uspjevaju da prepolove zaostatak kada je rezultat glasio 13:10 u korist Sloge. Sa nova tri uzastopna gola Banjolučani dva minuta prije kraja prvog dijela dolaze samo na gol minusa 13:14. Na odmor izabranici Marija Kelentrića odlaze sa vođstvom 16:14.

U drugom dijelu igralo se čvrsto na obje strane.  U 38.minutu gosti dolaze prvi put na meču  u vođstvo 19:18. Ali onda u 41.minutu sa svoja dva gola u nizu Vukašin Zekić vraća vođstvo svom timu 21:20. Gosti ponovo dodaju gas postižu tri gola u nizu i vode 23:21. Dva gola viška održavali su do 57.minuta kada Sloga stiže do poravnanja 26:26. U preostalom vremenu i jedna i druga ekipa postigle su po gol za neriješen rezultat na kraju 27:27.

Nakon posljednjeg zvuka sirene trener Borca Veselin Vujović frustriran većim dijelom susreta krenuo je da se obračuna sa sudijama i delegatom i time zaradio crveni karton. Bila je ovo prva utajkmica gdje je bilo dozvoljeno prisustvo publike.  Najefikasniji u redovima Sloge bili su krilni igrači Vladan Đurđević i Marko Perović sa po pet golova, a po četiri su dodali Vladimir Stanković i Artem Iunin. Kod gostiju prednjačili su Nemanja Vučićević i Milan Dakić sa po 6 golova.

SLOGA – BORAC M:TEL 27:27 (16:14)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima kod Doboja. Gledalaca: 50. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Delegat: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 5(5), Borac M:tel 5(3). Isključenja: Sloga 6, Borac M:tel 10 minuta. Diskvalifikacija (crveni karton) Veselin Vujović trener Borca po isteku 60 minuta utakmice.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana, sedmerac), Stojanović 1, Đurđević 5, Miloš Maksimović, Trifunović, Perović 5(5), Vladimir Stanković 4, Bubić 3, Dejanović (6 odbrana, sedmerac), Zekić 3, Ristić, Nikola Knežević, Černov 2, Iunin 4, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

BORAC M:TEL: Perić 3, Todorović 2, Egić, Subotić, Nježić 3, Bera, Luka Knežević, Vučićević 6(3), Ćelić, Puljizović 4, Draganić 3. Trkulja, Slavuljica, Milićević, Dakić 6, Padasinau (9 odbrana). Trener: CVeselin Vujović.