Austrija dobila Makedoniju

Makedonija

Fudbaleri Austrije pobedili su večeras u Bukureštu selekciju Severne Makedonije sa 3:1, u meču prvog kola Grupe C Evropskog prvenstva.

Austrija je do prednosti došla posle centaršuta Marsela Zabicera, koji je u gol pretvorio Štefan Lajner u 18. minutu.

Do izjednačenja Makedonija je stigla nakon velike greške u odbrani Austrije, a nju je iskoristio Goran Pandev, koji je golom u 28. minutu postao drugi najstariji strelac u istoriji evropskih prvenstava.

U nastavku meča obe ekipe su napadale, ali je do prednosti ponovo došla selekcija Austrije, u 78. minutu.

Kapiten David Alaba je uputio centaršut, na koji je odlično reagovao Mihael Gregoriš.

Konačan rezultat postavio je Marko Arnautović u 90. minutu, posle loše reakcije odbrane Makedonije.

Severnoj Makedoniji je ovo bio prvi meč u istoriji na Evropskom prvenstvu.

Drugi meč Grupe C između Holandije i Ukrajine na porgramu je kasnije večeras.

Austrija 3 : 1 Severna Makedonija
Holandija 3 : 2 Ukrajina