Luda utakmica, dva promašena penala i pobjeda Ukrajine

Foto UEFA EURO 2020

Fudbaleri Ukrajine savladali su Sjevernu Makedoniju u drugom kolu grupe C, rezultatom 2-1.

U 26. minuti Ukrajina je imala prvu šansu ali je Dimitrievski odbranio šut Jarmolenka. Dva minuta kasnije, Jarmolenko je pogodio za 1-0. U 34. minuti, Jaremčuk je duplirao prednost Ukrajine. Do kraja prvog poluvremena Pandev je probao za Makedonce ali nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, Malinovski je promašio sa jedne a Trajkovski sa druge strane. U 57. minuti, Makedonci su imali penal. Buščan je odbranio udarac Alioskog ali je Alioski naletio na odbijenu loptu i pogodio. U 83.. minuti, Ukrajina je imala jedanesterac ali je Dimitrievski odbranio udarac Malinovskog. Probali su Makedonci doći do boda u nadoknadi ali je Trajkovski bio neprecizan.

U drugom meču ove grupe sastaju se Holandija i Austrija u 21h.

Ukrajina 0 : 1 Austrija
Severna Makedonija 0 : 3 Holandija