Lana Erić i Lazar Ždrale prvaci Bosne i Hercegovine, juniori Randorija drugi ekipno

Džudo klub Randori nastupio je prethodnog vikenda na prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i starije pionire u Laktašima.

Randori je postao bogatiji za dva prvaka BiH, i to Lanu Erić koja je dominantno došla do titule u kategoriji starijih pionirki do 48 kilograma, te Lazara Ždraleta koji je iako kadet fantastično radio juniorsku konkurenciju i u kategoriji do 66 kilograma je osvojio zlato pobjedivši u finalu klupskog kolegu Lava Divljana.

Dejan Golijan je ponovo izašao na džudo takmičenje i u kategoriji juniora do 90 kilograma osvojio bronzu.

Randori je u ekipnom plasmanu u juniorskoj konkurenciji zauzeo drugo mjesto. Osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Balkanskom prvenstvu.