Rami Slobode i Drine

Sloboda, Tuzla - Sloga, Doboj

Ostalo je još sedam dana do početka sezone 2021/22 M-Tel Premijer lige BiH, a danas su Crveno – crni na Gradskom stadionu Tušanj odigrali popularnu „generalku“. Protivnik domaćem timu bila je dobojska Sloga koja neporažena napušta naš stadion. Meč je okončan remijem 1:1 (0:1).

Nakon skoro godinu i po dana napokon su i tribine Tušnja oživjele. Navijači Slobode , njih oko 500, popunili su tribinu Zapad pružajući gromoglasnu podršku svojim ljubimcima. Crveno – crni su im uzvratili dobrom partijom i apsolutnom dominacijom protiv Dobojlija koji su ipak nekako izbjegli poraz.

Od prvih minuta uslijedila je ofanziva domaćeg tima koji su pokušavali probiti dvostruki bedem gostiju. Uglavnom se igralo na polovini Sloge, a prvu veliku priliku propuštaju Fedor Predragović i Adi Alić. Prvo je  veznjak Slobode  neometan glavom šutirao pravo u golmana gostiju, a nakon odbijene lopte i  mladi napadač se ne snalazi najbolje.

Mreža oko gola Dobojlija plela se konstantno, no baš u tim trenucima gosti na iznenađenje svih dolaze u vodstvo. Alen Kurtalić na sredini terena šalje slab pas koji presijecaju protivnici. Iz situacije 3 na 1 Dobojlijama nije bilo teško da postići pogodak. Strijelac u 40. minuti bio je Obrad Starčević.

Nakon predaha Crveno – crni kreću još snažnije po pogodak i to im se isplatilo u 48. minuti. Amar Beganović je odlično centrirao sa desne strane, a usamljeni Predragović ovoga puta je precizan. Udarcem glavom poslao je loptu u lijevi ugao gola gostiju za izjednačenje 1:1.

Sloboda  je do kraja susreta imao još nekoliko šansi za preokret, no gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu.

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga
Sloboda 0 : 2 Rudar Prijedor