Sutjeska ''ukrotila'' Drinu

Sutjeska - Drina 3:0

Treće kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske otvorili su Sutjeska iz Foče i Drina Zvornik. Utakmica se igrala večeras pod svjetlošću reflektora u Foči.

Domaćin je bio bolji i pobijedio sa 2:0 , te tako pokazao da rezultati iz prva kola nisu slučajna. Podsjećamo igrali su neriješeno sa Omarskom kod kuće 1:1, a u prošlom kolu su porazili jednog od kandidata za odlzak u Premijer ligu Slogu u Doboju sa 3:2.

Protiv Drine su izabranici Miljana Radanovića bili bolji. Imali su terensku inicijativu, a do gola su stigli sa bijele tačke. Precizan je bio Nikola Mojović.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvrijeme, a u nastavku, već u 47.minuti bilo je 2:0. Pogodio je nakon asistencije Raševića napadač Sutjeske Radović.

Nisu se domaći zadovoljili ovim vođstvom nastavili su sa ofanzivom i napadima, a odlične prilike nisu u gol pretvarali Rašević u dva navrata, te Boško Radović.

Prvu priliku gosti su imali u 81. minuti, ali je udarac Damjanovića zaustavio golman Pajević.

Uzvratio im je Mojović sedam minuta kasnije. Sve je uradio sam, prevario nekoliko odbrambenih igrača Drine, ali nije na kraju bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Stefan Arbinja. Proigrao ga je Ognjen Mojović, a novajlija u redovima Sutjeske, stigao je iz Slavije, trese mrežu Drine.