08.09.2021 Administrator DC

Premijerligaš opravdao ulogu favortita

Fudbaleri bijeljinskog premijerligaša su u potpunosti opravdali ulogu favorita protv člana drugoligaškog Istoka Republike Srpske ekipe Glasinca 1936 i stigli do trijumfa u 1/16 kupa Republike Srpske .

U prvome delu Sokočani su pružili jak otpor ekipi Radnika, postigli su domaći igrači dva pogotka preko agilnog Neđa Šuke ali se ipak na odmor otišlo sa prednošću gostiju bilo je 3:2 za Bijeljince.

Ipak u nastavku susreta Radnik je pokazao  da je bolja i iskusnija ekipa i rezultatom 5:2 ostvario plasman u naredno kolo najmasovnijeg takmičenja koje se igra u okviru FSRS.

GLASINAC 1936-RADNIK (B) 2:5 (2:3)

Stadion: Bara. Gledalaca: 50. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 8. Strelci: Šuka 29. i 43. minut  iz penala (Glasinac 1936) Urošević 5 ; Pantelić 28; Batar 31; Gogić  58. i Motika 68. minut  (Radnik) Žuti kartoni: M. Pejanović, Deurić ,Ma. Vujičić (Glasinac 1936) Batar  (Radnik)

Glasinac 1936 -Krunić 5,5 , Debelnogić 5,5 (od 35. Gladanac ) M. Pejanović 6  , Pajević  6, Deurić  5,5 (0d 60. Ma.Vujičić -) ,Vitomir 5,5 (od 30. A. Pejanović 6 ) Rajić 5,5 , Šuka 6,5  , Lizdek  5,5 , Lončarević 5,5 ,Žugić  6

Radnik (B) – Hodžić 6,5  , Batar 7 (od 60 .Despotović-)  , Vasić 7 (od  46. Sušić 7)  , Urošević 7  , Ristasnović 7 , Gajić 7 (od 60. Motika 7)  , Gagić 7 , Pantelić 7 (od 46.  Popara 7) , Šubert 7,5 (od 69 .Marković-) Todorov 7 , Hasukić  7.

Igrač utakmice: Ivan Šubert (Radnik)