Zvijezda izbacila Posušje

Fudbaleri gradačke Zvijezde postali su šesti četvrtfinalista Kupa BiH nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali premijerligaša Posušje. Regularni dio susreta okončan je rezultatom 1:1.

U vrlo tvrdoj utakmici gosti su bili favorit i svoju su ulogu uglavnom opravdali u prvom poluvremenu, koje je okončano vodstvom Posušja rezultatom 1:0. Pogodak je postigao u 19. minuti Slavko Brekalo.

Domaći tim je u drugom poluvremenu bio nešto bolji i nastojao je vratiti se u utakmicu, ali činilo se da je Posušje ipak osiguralo prolaz dalje, jer se u posljednje minute meča ušlo pri vodstvu gostiju od 1:0. Međutim, Augustinović je u posljednoj minuti pogodio za 1:1 i veliko uzbuđenje, jer se pristupilo izvođenju penala.

Posušje je prvo izvodilo svoje penale, a oba su tima bila vrlo sigurna, što je nekarakteristično, i u prvih pet serija su pogodila sve penale. U šestoj seriji gosti promašuju, a Zvijezda pogađa i plasira se u četvrtfinale