U susretima niželigaša i prvoligaša, pobjede Klisa, Fortune, Dizdaruše, Radničkog i UNIS -a

Klis, Buturović polje

U odigranim susretima 2. kola seniorskog Kupa FBiH čak pet prvoligaških ekipa se oprostilo od Kup takmičenja.

Za iznenađenja su se pobrinule ekipe koji su bili domaćini, Klis iz Buturović Polja koji je na svom terenu savladao lidera na prvoligaškoj tabeli, ekipu Bratstva iz Gračanice, 2:1, zenička Fortuna je bila bolja od Slavena iz Živinica, 2:0, vogošćanski UNIS je bio bolji od bihaćkog Jedinstva, 2:0, brčanska ekipa Dizdaruša je izbacila Posušje, penalima, 5:4,  kao i lukavački Radnički protiv Čapljine, isto penalima, 6:5.

Tri pobjede u duelima prvoligaša i niželigaša su ostvarile ekipe, GOŠK i Goražde su zabilježi identične trijumfe, 0:4, u Kiseljaku i Velikoj Kladuši, Krajišnik, dok su u Ljubuškom odlučivali penali su bili uspješniji fudbaleri Budućnosti, 3:5, na kojoj je 16 - godišnji golman Banovićana Dino Šabanović odbranio penal 17 godina starijem od njega Miljenku Bošnjaku.

U četiri susreta prvoligaša, konjički Igman je savladao Vis Simm Bau, 2:0, kakanjski Rudar je pobijedio Radnik iz Hadžića, 3:1, Zvijezda je slavila u Tešnju protiv domaće ekipe TOŠK - a, 0:2, dok su penali odlučili u duelu u Orašju između domaće istoimene ekipe i Travnika, 3:5 u kojoj je golman gostujuće ekipe Omerbegović odbranio dva penala .

Rezultati,

Lukavac : FK Radnički - HNK Čapljina 3:3, penali, 6:5 .

Konjic : FK Igman - NK Vis Simm Bau 2:0  .

Zenica : NK Fortuna - NK Slaven 2:0 .

Kiseljak : NK Kiseljak - NK GOŠK 0:4 .

Velika Kladuša : NK Krajišnik - FK Goražde 0:4 .

Brčko , Dizdaruša : FK Dizdaruša - HŠK Posušje 1:1 penali, 5:4 .

Ljubuški : NK Ljubuški - FK Budućnost 1:1,  penali, 3:5 .

Buturović Polje : FK Klis - NK Bratstvo 2:1  .

Tešanj : NK TOŠK - NK Zvijezda 0:2 .

Orašje : HNK Orašje - NK Travnik 1:1, penali, 3:5 .

Kakanj : FK Rudar - FK Radnik 3:1 .

Vogošća : FK UNIS - NK Jedinstvo 2:0  .

Klis - Bratstvo 2:1 (2:0)

Buturović Polje, Sportski centar "Seid Padalović", glavni sudija : Benjamin Deljović , pomoćnici : Edis Trklja i Alen Gluho oba Sarajevo, 4. sudija : Azem Karić (Zenica), delegat : Frani Klišanin (Podhum), posmatrač suđenja : Goran Paradžik (Ljubuški).

Strijelci : 1:0 - Šehić (18), 2:0 - Šimunović )27), 2:1 - Stojanov (87). Žuti kartoni : Sarvan

(Bratstvo) . Igrač utakmice : Samir Bitevija (Klis) .

Klis : Cero ,  K. Hebibović  ( od od 79. H. Hebibović  ), Ćosić , Bitevija  (od 89. Jahić ), Makan , Šehić , Pirija , Šabanović  (od 63. Hakalović ), Mušinović , Kudra  (od 89. Mujak ), Šimunović  (od 63. Husrep ). Trener : Nedim Kudra .

Bratstvo : Šutić ,  Buljić , Helić  (od 59. Sarvan ), Dijabang , Berak  (od 59. Hasikić ),  Stojanov , Sejdić  (od 59. Aletić ) , Salkić , Hasinović , Kahrimanović  (od 76. Havić ), Adilović  (od 76. Mekić ). Trener : Nikola Nikić.

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja su u okviru 2. kola seniorskog Kupa Federacije BiH ugostili  lidera na tabeli m:tel Prve lige FBiH, ekipu Bratstva iz Gračanice.

U 18. minuti nakon kornera sa desne strane koji je izveo Vedad Šabanović, Elvedin Šehić je glavom pogodio za veliko slavlje domaćih. U 27. minuti ponovo slavlje igrača domaćeg tima, kada je  iskusni Bern Šimunović sa oko 18- ak metara pogodio za 2:0 . Puleni Nikole Nikića su pokušavali da smanje prednost Klišana, ali to im je uspjelo tri minute prije kraja, Stefan Stojanov je postigao gol za  konačnih, 2:1.

FK Klis iz Buturović Polja se drugi put u istoriji kluba plasirao u šesnaestinu finala najmasovnijeg takmičenja Kupa Bosne i Hercegovine.