Sloga bolja od Visočke Bosne

DOBOJ – Rukometaši Sloge ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Bosna Vispak iz Visokog rezultatom 26:22. Bila je to utakmica zaostalog šestog kola Premijer lige Bosne i Hecegovine.

U petom minutu Sloga je imala rezultatsku prednost od 3:1. U toku je bio 12.minut kada je rezultat na semaforu stajao 7:3 u korist Sloge. Sloga je držala tri gola viška sve do  23.minuta. tada Visočaci serijom 3:0 dolaze do izjednačenja 9:9. U finišu domaći preko Miličevića i Kneževića vraćaju prednost na svoju stranu 12:10. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Sloga zaigrala znatno bolje i čvršće. U toku je bio 40.minut kada su Dobojlije imale četiri gola viška 17:13. Dva minuta kasnije gosti svoj zaostatak su prepolovili. A onda slijedi uragan Sloge koja postiže pet uzastopnih golova za plus 7 u 53.minutu 23:16. U tim trenucima prave nekoliko grešaka u napadu promašili su zicere, što su Visočaci iskoristili i sa tri gola u seriji smanjili rezultat 23:19. A onda Miloš Trifunović i Vladan Đurđević vraćaju svoom timu šest golova viška 25:19. Sloga je privela meč kraju i slavila 26:22.

Najzaslužniji za pobjedu bili su golman Milutin Bogdanović sa 13 odbrana, te Vladimir Stanković sa 7 i Vladan Đurđević sa šest golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Mahir Burić sa 7 i Almir Osmanhodžić sa 6 golova.

SLOGA – BOSNA VISPAK 26:22 (12:10)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 30. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 5(4), Bosna Vispak 6(5). Isključenja: Sloga 4,Bosna Vispak 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (13 odbrana), Stojanović, Đurđević 6, Tulendić, Damjanović 3, Vladimir Stanković 7(5), Trifunović 1, Borislav Stanković, Blagojević, Dejanović, Marković, Ristić 1, Knežević 3, Miličević 5, Nikolić, Đurić. Trener: Dejan Vasilić.

BOSNA VISPAK: Osmanhodžić 6(1), Mahir Burić 7(4), Kukić, Enes Sirćo (7 odbrana), Hasagić 3, Alihodžić (6 odbrana, sedmerac), Bakir Burić, Karavdić 1, Ahmetaš, SeadSirćo 1, Ahić 1, Babić 3, Harun Sirćo, Jamaković, Kapić. Trener:Milan Hovorka.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća