Sjajni Doboj bolji od Sarajeva (FOTO)

Futsal klub Doboj

DOBOJ – Futsaleri Doboja prikazali su jednu odličnu, lepršavu i efikasnu igru i savladali ekipu GFC Sarajevo rezulttom 6:2 i upravo od njih preuzeli lidersku poziciju Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine. Prije samog početka utakmice kapitenu Doboja Draganu Bogdanoviću pehar prvaka Republike Srpske uručio je predsjednik GFS Doboj Miroslav Kršić.

Gosti u 8.minutu dolaze u vođstvo golom Muanisa Duvnjaka. Nedugo zatim tačnije u 10.minutu poravnanje svom timu donosi Vladan Lukić. Minut kasnije Doboj dolazi do potpunog preokreta, kada gol za 2:1 postiže Milan Martić. Od tog trenutka na terenu postoji samo Doboj. U toku je bio 17.minut kada Milan Martić povećava vođstvo 3:1. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Igrao se 29.minut u strijelce se upisuje Igor Mirković za veliko vođstvo Doboja 4:1.U 30.minutu Milan Martić postiže het trik, razgalio je prepunu dvoranu u Osječanima za velikih 5:1. U istom minut Amel Handžić smanjuje rezultat na 5:2. Šesti gol za Dobojlije djelo su Đorđa Marića, ispostaviće se da je on stavio tačku na „i“ za konačnih 6:2.

-Odigrali smo jednu fenomenalnu utakmicu iako smo krenuli iz minus jedan. Poveli su gosti ali brzo smo se vratili u utakmicu. I od tada smo držali konce igre u svojim nogama. Čestitao bi svojim momcima na igri i pobjedi. Preuzeli smo lidersku poziciju bar na kratko. Naredno kolo opet igramo kući protiv Policajca i nadam se novoj pobjedi. –rekao je Radoslav Ristić trener Doboja.

DOBOJ – GFC SARAJEVO 6:2 (3:1)

Strijelci: 0:1 Duvnjak u 8, 1:1 Lukić u 10, 2:1 Martić u 11, 3:1 Martić u 17, 4:1 Mirković u 29, 5:1 Martić u 30, 5:2 Handžić u 30, 6:2 Marić u 33.minutu. Sudije: Siniša Ivančević i Nikola Tadić (oba iz Banja Luke). Treći sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Posmatrač suđenja: Jasmin Smajić (Kalesija). Delegat: Almir Medić (Tuzla). Žuti kartoni: Marić (Doboj), Poračanin, Handžić (GFC Sarajevo).

DOBOJ: Bogdanović, Lukić, Martić, Džombić, Buljubašić, Bundavica, Marić, Đerek, Bjelić, Kikić, Ivanagić, Mirković. Trener: Radoslav Ristić.

GFC SARAJEVO: Poračanin, Mršo, Sipović, Hršumović, Handžić, Delihasanović, Brkanić, Jokić, Zukić, Duvnjak, Merdan, Podrug, Omerhodžić. Trener; Nijaz Mulahmetović

Igrač utakmice: Milan Martić (Doboj)

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred