Veliki Leotarov bod

Do srca navijača, aplauza i radosti na tribinama, dolazi se na jedini mogući način. Ostavljanjem srca na terenu.

Upravo to su uradili večeras rukometaši Leotara koji su odigrali neriješeno 32:32, poluvrijeme 14:15 sa ekipom Izviđača, aktuelnim prvakom BiH.

Najprije statistika:

Izviđač:Herceg, Suljević, Vukšić 7, Lukenda, Alilović 3, Kos 5, Odak 2, Keso 4, Bošković 6, Bubalo, Šaravanja, Pavlović, Ćeško 2, Medić 1, Bebek, Muhović 2,

Leotar:Savović, Arizanović 7, Ninković , Milojević 1, Ivanović 5, Parežanin 2, Ratković 7, Omerović 1, Tomić 6, Stojanović, Todorov, babić, Kovač, Smailbegović 3

Novinski izvještaji kažuz da je utakmica u Ljubuškom punudila sve ono što rukomet može da ponudi. Brza i efikasna igra, odbrane golmana, napetost i neizvjesnost… pa je remi možda i najpravedniji rezultat. Trebinjci su kontrolisali situaciju sve do posljednja dva minuta meča. Vodili su sredinom drugog poluvremena i po tri gola razlike, ali se aktuelni šampion vraćao i uspio da povede sa 31:30, pa kasnije i 32:31. Ipak, Ratković se pobrinuo da više nego zaslužen bod ode u Trebinje.

Ovaj bod, ipak, usuđujemo se da napišemo vrijedi kao tri.

Najprije jer je osvojen u duelu sa ponajboljom ekipom u BiH na njenom terenu.

Drugo jer je pokazao da je Leotar stasao u protivnika koga će svi itekako drugačije gledati. I strepiti od njega, bilo da je domaćin ili gost.

I treće, jer su rad, ulaganje u mlade i posvećenost, trasirali stazu kojom samo najbolji idu.