Željo bolji od Radnika

Fudbaleri Željezničara prekinuli su niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i u 17. kolu domaćeg šampionata na stadionu Grbavica porazili bijeljinski Radnik rezultatom 2:0. Pobjeda sarajevskog sastava je izuzetno važna u borbi za što bolji plasman do kraja sezone i ''mirnije zimske snove'' u redovima  najtrofejnijeg bh kluba.

U nezanimljivom prvom dijelu izdvojili smo prvu priliku za goste u 18. minuti kada je Todorov bio u dobroj poziciji, ali je izblokiran i ostalo je 0:0, da bi tri minute kasnije Crnčević ostavio loptu za Mekića koji je pokušao sa nekih 25 metara, no Hodžić je zaustavio njegov udarac.

U 25. minuti Juričić je šutirao sa dvadesetak metara pravo u Hodžića baš kao i u 36. minuti susreta kada je golman bijeljinskog sastava zaustavio njegov udarac. Tri minute kasnije posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, ali udarac Juričića odlazi pored gola, te je ostalo 0:0.

Svega pet minuta u nastavku bilo je dovoljno fudbalerima Željezničara da dođu u vodstvo. Blažević se fenomenalno oslobodio svog čuvara na desnoj strani i ubacio za Juričića koji je nemilosrdan u kaznenom prostoru gostiju za 1:0 Plavih na Grbavici. Nakon gola Juričića uslijedio je zaista miran ritam igre na Grbavici, a u 79. minuti gosti su tražili jedanaesterac zbog igranja rukom Vedrana Vrhovca u kaznenom prostoru, ali je sudija Zoran Grbić pokazao da se igra nastavi.

Željezničar je drugo put pogodio u 91. minuti i tako došao do tri boda. Bekrić je izveo korner, a Hodžića matirao Zdunić za konačnih 2:0. Željezničar je i dalje sedmi na tabeli sa 22 osvojena boda iz 17 odigranih utakmica dok je Radnik i dalje posljednjeplasirani sa deset osvojenih bodova iz isto toliko susreta. Plavi će u sljedećem kolu, narednog vikenda gostovati na Tušnju kod ekipe Slobode dok će Radnik na svom terenu dočekati ekipu aktuelnog prvaka , sastav banjalučkog Borca.

Željezničar - radnik 2:0 (0:0)

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 1.500. Sudija: Grbić Zoran (Prijedor). Žuti kartoni: Malić, Gasal, Mekić, Crnčević, Ivković (Željezničar), Todorov (Radnik). Strijelci: 1:0 - Juričić (50), 2:0 - Zdunić (91).

Željezničar: Bender; Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić; Crnčević (90. Kočević), Mekić, Bojo (46. Bekrić), Mujezinović (46. Zdunić), Gasal (63. Beća), Juričić (70. Zec). Trener: Tomislav Ivković.

Radnik: Hodžić; Vasić, Ristanović, Šubert, Urošević; Popara (80. Marković), Blagojević, Pantelić (80. Nikić), Todorov (67. Sušić), Šarić (53. Motika); Hasukić (67. Došlo). Trener: Velibor Đurić.

Posušje 1 : 0 Leotar
Tuzla City 0 : 2 Zrinjski
Borac 1 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 2 : 0 Radnik
Sarajevo 1 : 0 Sloboda
Velež 1 : 1 Široki Brijeg