Mladost bolja do Bosne

MRKONjIĆ GRAD- Košarkaši Mladosti u Mrkonjić Gradu dobili  su Bosnu Rojal 81:72.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, jer su tokom meča imali prednost, mada su gosti iz Sarajeva treću i četvrtu četvrtinu riješili u svoju korist, identičnim rezultataom 23:20.

Međutim, domaći košarkaši prednost koju su stekli u prvom poluvremenu od 15 poena uspjeli su da sačuvaju i zabilježe veoma važnu pobjedu, u borbi za plasman u sredini tabele.

U domaćem sastavu najefikasniji sa 19 poena bio je Nemanja Kapetanović, dok je kod gostiju Džonatan Dams ubacio 24 poena.

Košarkaši Mladosti u utorak u „Areni Nove banka“ igraju utakmicu Kupa Republike Srpske sa banjalučkim  Borcem, a u četvrtak u BH šampionatu gostuju ekipi Širokog.

Radnik Elvaco MetPro 77 : 81 Bratunac TRB
Promo 74 : 67 Leotar
Sloboda 68 : 77 Široki
Posušje 82 : 75 Bosna Royal
Mladost : Čelik
Borac 89 : 69 Spars Raywey