Zasluženo, Borac

Današnjom utakmicom Širokog Brijega i Borca na Pecari nastavljena je Premijer liga BiH.

Široki Brijeg je na svom terenu dočekao Borac, a susret je završen 3:0 u korist gostiju iz Banja Luke.

Obje ekipe su agresivno ušle u meč i već u prvim minutama smo vidjeli po jedan udarac na obje strane.

Nakon toga Borac potpuno preuzima kontrolu nad utakmicom i dominira posjedom lopte, a to je najbolje ilustrovao podatak da je nakon prvih 25 minuta igre posjed bio 63-37% u korist Banjalučana.

U 32. minuti sudija  Miloš Gigović  isključio je fudbalera Širokog Brijega Božu Musu.

Musa je bio neoprezan i lopta mu je pobjegla, a u pokušaju da zaustavi Melega na putu ka golu defanzivac Širokog Brijeg pravi faul koji sudija Gigović kažnjava direktnim crvenim kartonom.

Prednost igrača više na terenu Borac je iskoristio tek u 74. minuti kada je Moraitis pogodio nakon centaršuta Brkića. Do kraja utakmice Banjalučani su nadoknadili sve propušteno na Pecari.

U 81. minuti Moraitis je ponovo pogodio, ovoga puta za 2:0, da bi konačan rezultat utakmice od 3:0 postavio Obren Cvijanović u svom debiju za Borac u samom finišu utakmice.

Leotar 0 : 2 Sarajevo
Velež 2 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 0 : 3 Borac
Sloboda 1 : 1 Tuzla City
Radnik 3 : 1 Posušje
Rudar Prijedor 0 : 1 Zrinjski