Borac lako protiv Leotara

U okviru 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Borac je rutinski slavio pobjedu protiv ekipe FK Leotar sa 2:0.

Prvi pogodak viđen je već u drugoj minuti utakmice, a strijelac je bio Jovo Lukić. Banjalučani su na početku utakmice mogli u još nekoliko navrata stići do drugog pogotka preko Ajaza, ponov Lukića i Brkića, ali se rezultat nije mijenjao.

Mogao je Borac do drugog pogotka i u 28. minuti utakmice preko Cvijanovića, ali Puletić je odlično odbranio.

Leotar je najbolju šansu imao u 33. minuti preko Todorovića, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja prvog poluvremena pokušali su još jedanput Ajaz i Lukić, ali je Ajaz šutirao pored gola, dok je Lukić zatresao samo prečku.

Početak drugog poluvremena donio je i drugi pogodak na utakmici. Ovoga puta Ajaz je bio precizan sa distance i udvostručio prednost Banjalučana.

Todorović je ponovo zaprijetio u 63. minuti golu Borca, ali je pogodio samo vanjski dio mreže. Ekipa iz Trebinja je najbolju šansu na utakmici imala u 68. minuti, a Ćetković je odbranio čist zicer Krstovskom kada su svi vidjeli loptu u mreži Banjalučana. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Borac slavio rutinsku pobjedu.

Zrinjski 4 : 0 Radnik
Tuzla City 1 : 0 Rudar Prijedor
Borac 2 : 0 Leotar
Sarajevo 6 : 0 Posušje
Željezničar 1 : 0 Velež
Široki Brijeg 1 : 0 Sloboda