Brandao presudio Širokom

Nakon dvosedmične reprezentativne pauze, danas je nastavljeno takmičenje u Premijer ligi BiH. Utakmicom između Veleža i Širokog Brijega otvoreno je 24. kolo.

Meč je okončan rezultatom 1:0 u korist Rođenih, a obilježio ga je crveni karton za Adina Bajrića u 57. minuti, nakon duela sa Ivanom Ikićem. Sudija Danijel Bojo je procijenio da je Bajrić nepropisno zaustavio protivničkog igrača, iako je povlačenje bilo obostrano, te je pokazao direktan crveni karton fudbaleru Veleža, što je izazvalo bijes njegovih saigrača, ali i mostarske publike.

Sama utakmica na stadionu Rođeni nije donijela Bog zna kakva uzbuđenja, a razlog je bio jasan i uoči utakmice. Vremenske (ne)prilike napravile su od stadiona Rođeni nešto što je više bilo nalik na baru, nego na fudbalski teren, pa su od početka utakmice oba tima imala mnogo problema sa osnovnim elementima igre. Velež je uglavnom preskakao igru, a Široki Brijeg je prijetio iz kontranapada i promašio nekoliko izglednih šansi.

U samo nekoliko minuta neprecizni su bili Blagaić, Vukoja i Lukić, a najbolja je bila Blagaićeva šansa. Na drugoj strani, Velež nije imao toliko izgledne prilike, ali je bio u nekoliko navrata opasan i nedostajao je samo posljednji pas za postizanje gola. Najviše problema gostima donio je Demir Peco.

Do 57. minute, nije se u drugom dijelu dešavalo ništa značajno, a nakon crvenog kartona za Bajrića, gosti su uspjeli uspostaviti prividnu terensku dominaciju. Ipak, Velež je bio taj koji se radovao. U 77. minuti pokušava Haskić, Miškić uz dosta muke odbija loptu poslije njegovog udarca, a na loptu natrčava Brandao i pogađa za 1:0 i veliku radost u Mostaru.

Radnik 2 : 1 Sloboda
Velež 1 : 0 Široki Brijeg
Posušje 3 : 2 Željezničar
Leotar 1 : 1 Sarajevo
Rudar Prijedor 2 : 2 Borac
Zrinjski 5 : 0 Tuzla City