Doboj i Kneževo u finalu Kupa Republike Srpske

KMF Kneževo

Futsaleri Doboja i Kneževa igraće u finalu ovosezonskog Kupa Republike Srpske, poznato je nakon sinoćnjih polufinalnih duela.

Premijerligaš Doboj je u prvom polufinalu savladao u gostima Prijedor 8:3. Drugoligaš se držao poluvrijeme protiv premijerligaša, ali na kraju je ipak morao čestitati jačem i kvalitetnijem rivalu.

Igor Mirković je doveo Dobojlije u vodstvo u drugoj minuti, ali je Nemanja Marinović odmah izjednačio na 1:1. Filip Mikić je u 14. minuti donio potpuni preokret, no jako brzo novo izjednačenje donosi Denis Zelenković, a odmah nakon toga potpuni preokret Đorđe Marić i sa 3:2 se odlazi na odmor.

Kada je Vladan Lukić u 22. minuti postigao dva gola, a odmah poslije toga i Enver Buljubašić treći za 6:2 bilo je jasno da Doboj ide u finale, a do kraja utakmice pogađaju još jednom Igor Mirković i Milan Radulović. Za domaće je strijelac bio Stefan Lukić.

Drugoligaš Kneževo je sa 5:2 savladao prvoligaša Boračku 5:2. Domaći su poveli preko Miroslava Đuranovića, ali izjednačuje Dragan Francuz. Do poluvremena, Kneževo preko Aleksandra Vujančevića i Milana Barišića postiže još dva gola i odlazi na poluvrijeme sa 3:1. Barišić je pogodio i za 4:1 u 30. minutu, a onda autogolom Petka Budića gostima se vraća neka nada u 31. minuti da mogu da stignu domaće. Ipak, sve nade im je raspršio u 38. minutu Srđan Svjetlanović za nastavak sjajnog puta Kneževa koji je napravio svoj istorijski rezultat.