Klis i Čapljina remizirali

Odigrane su utakmice 2. kola Druge lige FBiH, grupa Jug, u Buturović Polju je odigran veliki derbi između lidera na tabeli domaćeg Klisa i jesenjeg prvaka Čapljine koji je završen rezultatom 2:2. Poveli su Klišani u 23. minuti golom iz penala Aida Kudre, osam minuta kasnije Bošković je pogodio za 1:1. U drugom poluvremenu u 69 minuti Mace je donio prednost Čapljincima 1:2, da bi mlađani Canović u 84. minuti postavio konačnih 2:2.

U ovom kolu čak četiri ekipe su slavile u gostima, gornjovakufska Sloga je pobijedila u Neumu 4:2, po dva gola su postigli Posavac i Grubeša, Stolac je bio bolji od Turbine u Jablanici 2:1, Troglav 1918 je golovima Karadže i Banovića osvojio sva tri boda u Ljubuškom 2:0, dok je Rama rezultatom 5:2 trijumfovala u Pothumu kod Livna protiv Kamešnice, domaće pobjede su ostvarile ekipe Gruda protiv Višića 1:0 i  Brotnjo Čitluk naspram Bjelopoljca 2:1.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Čapljina 2:2 (Kudra 23' iz 11m. Canović 84'/Bošković 31' Mace 69').

Neum : NK Neum - NK Sloga 2:4 (Lovrić 63' Čamo 70' /Posavac 23' 70' Grubeša 25' 85')

Jablanica : FK Turbina - NK Stolac  1:2  (Agović 47'/Stanković 50' Lukić 62').

Ljubuški : NK Ljubuški - NK Troglav 1918  0:2  (Karadža 23' Banović 87').

Grude : NK Grude – NK Višići 1:0 (Ćorluka 79').

Čitluk : NK Brotnjo Čitluk – NK Bjelopoljac 2:1 (Ereiz 9' Iliić 73'/Alikadić 62') .

Podhum. Livno:  NK Kamešnica - NK Rama 2:5 (Stipić 44' Šimunac 58'/Budimir 36' 51' Lovrić 22' Ivić 53' Nevistić 68'  ).

Lista strijelaca :

24 gola, Marsel Mace (NK Čapljina),

17 – Ante Pažin (NK Višići),

13 – Azer Kozić (FK Klis), Vladimir Grubeša (NK Sloga), Robert Stanković (NK Stolac),

12 – Armin Abazović (NK Sloga)

11 – Franjo Posavac , Armin Agić (NK Sloga), Nikola Granić (NK Ljubuški), Haris Zukić (FK Turbina), Mario Budimir (NK Rama),

10 – Aid Kudra (FK Klis), Martin Ivanković (NK Grude), Stjepan Krezo (NK Kamešnica),

9 – Aid Kudra (FK Klis),Boro Posavac (NK Sloga),  Luka Bencun (NK Ljubuški), Mario Budimir (NK Rama), Filip Šutalo (NK Neum),

8 – Admir Avdić (NK Neum) Stipo Babić (NK Rama), Marino Sabljić (MNK Brotnjo), Jovan Škrba (NK Stolac),

7 – Muamer Vila, Mirnes Jahić (FK Klis), Anes Agović (FK Turbina), Pere Čolak (Troglav 1018), Martin Ivanković (NK Grude), Jovan Škrba (NK Stolac), Mario Budimir (NK Rama),

FK Klis – NK Čapljina 2:2 (1:1)

Buturović Polje, Sportski centar „Seid Padalović“, gledalaca: 250, sudija : Goran Kolobara (Mostar), strijelci :1:0 – Kudra (23) iz 11m., 1:1 – Bošković (31), 1:2 Mace (69), 2:2 – Canović (84),  žuti kartoni : (FK Klis). Žuti kartoni : Hebibović, Šabanović (FK Klis), Memić, Ljubić, Džidić, Kraljić NK  (Čapljina), Crveni karton : Mace (NK Čapljina)

FK Klis : Cero, Pirija, Ćosić,  Šehić (od 82. Gabela),   Mušinović (od 68. Šabanović), Ovnović, Canović, Kudra (od 71. Bitevija),  Hebibović (od 82. Sultanić), Jahić, Vila (od 68. Makan). Trener : Nedim Nino Kudra.

NK Čapljina : Džidić, Ljubić, Perić, Bošković, Kordić (od 53. Kraljić), Mace, Cvitković, Dolić, Mamić, Jurić, Zovko, Trener : Damir Borovac .

Klis 3 : 1 Stolac
Sloga 0 : 2 Troglav 1918
Čapljina 2 : 1 Rama
Neum 3 : 4 Višići
Turbina 2 : 0 Bjelopoljac
Ljubuški 4 : 5 Brotnjo