Sarajevo pregazilo Iskru

Fudbaleri Sarajeva su danas u prvom prijateljskom meču ovog ljeta deklasirali Iskru iz Danilovgrada sa ubjedljivih 7:1.

Iskra, koja se na Palama sprema za evropska iskušenja ovog ljeta, nije imala nikakvo rješenje za raspoloženi Bordo tim koji je na debiju Feđe Dudića izgledao sjajno i do nogu potukao Danilovgrađane.

Sarajevo do vodstva stiže već u šestoj minuti kada se Dal Varešanović sjajno snalazi i pogađa za 1:0. Do drugog gola čekalo se do 27. minute meča, a onda na centaršut Čatakovića Asmir Suljić pogađa za 2:0. Sarajevo do trećeg gola stiže preko Hamze Čatakovića koji lijepu akciju Ramića i Salčina završava na pravi način sa druge stative. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku potpuni debakl gostiju. Sve je krenulo evrogolom Ivana Ikića iz slobodnog udarca sa 25 metara u rašlje gostujućeg golmana. Nastavio je minutu kasnije još jedan novajlija Nardin Mulahusejnović nakon asistencije također ljetnog pojačanja Nemanje Tomaševića.

Gosti uspjevaju preko Halila Muharemovića da smanje na 5:1, ali onda Nardin Mulahusejnović postiže svoj drugi gol, ovaj put na asistenciju Rijada Kobiljara i nakon što je Džafić majstorski propustio loptu, da bi konačnih 7:1 postavio i sam Adnan Džafić, pojačanje iz Tuzla Cityja.

Imalo je Sarajevo još nekoliko šansi, ali na kraju sedam golova na startu odigravanja pripremnih utakmica je nešto što jako može da raduje Feđu Dudića i sve kojima je bordo boja u srcu.

OFK Petrovac 4 : 1 Iskra
Mornar 0 : 1 Budućnost
Jezero 2 : 1 Dečić
Jedinstvo 3 : 4 Rudar
Arsenal 0 : 1 Sutjeska