Viktor Nemeš mediteranski prvak

Viktor Nemeš novi je mediteranski prvak. Srpski rvač osvojio je zlato u disciplini grčko-rimski stil do 77 kilograma.

Nemeš se u finalu borio sa Alžircem Oukalijem. Od samoga starta bilo je jasno da je Nemeš dominantan. Prvu rundu dobio je sa 3-0. I u drugoj rundi se pitao za sve pa je na kraju slavio sa 9-0.

Do medalje nije uspio doći Žarko Dickov. On je u disciplini grčko rimski stil do 87 kilograma, izgubio borbu za bronzu od Hasana iz Egipta sa 6-4. Vodio je Dickov 4-3 ali je Hasan u završnici napravio preokret.

Međutim, Srbija ima sigurnu još jednu medalju u rvanju a nju je osigurao Nurasilov. On će se sutra boriti za zlato u disciplini slobodnim stilom do 125 kilograma a rival će mu biti Italijan Ruano.

Do medalje bi mogao i Micić u disciplini slobodnim stilom do 65 kilograma jer se sutra bori za bronzu protiv Turčina Aktasa.