Željo bolji od Banovićana

Juče je startovala i Premijer liga za igrače do 19 godina. Tim Željezničara Sport tima je gostovao u Banovićima, novom članu ovog takmičenja. Nakon što se prvo poluvreme okončalo nerešenim rezultatom 0:0, u drugom si malobrojni navijači videli tri gola.

Poveli su gosti pogotkom Sergeja Popovića u 55. minuti, da bi Haris Berbić poravnao na 1:1 u 75. minuti.

Konačan rezultat postavio je Rastko Ilić u samom finišu meča. Pa su bodovi otputovali u grad na Vrbasu,

Budućnost – Željezničar Sport tim 1:2 (0:0)

Banovići: Stadion: Stadion FK 'BUDUĆNOST' Banovići. Gledalaca: 50. Sudije: Strijelci: Haris Berbić 75', [FK Budućnost (Banovići)]; Sergej Popović 55', Rastko Ilić 87', [FK Željezničar ST (Banja Luka)]. Žuti kartoni: Haris Berbić 18', Ismar Čergić 70', Kenan Lačić 90', [FK Budućnost (Banovići)]; Damjan Mitrović 25', Miloš Bajić 70', [FK Željezničar ST (Banja Luka)];

Budućnost: Dario Šabanović (G) , Maid Demirović (K) (45. Kenan Pandur), Amar Karić , Semir Šehić (55. Benjamin Čamdžić), Emir Mešanović (77. Edhem Sinanović), Kenan Lačić , Tarik Hasanbegović , Haris Smajlović , Haris Berbić , Ismar Čergić , Hamza Modrić (39. Kemal Begić)

Željezničar: Luka Gajić (G) , Marko Golić (63. Mihajlo Ševa), Luka Savatić , Miloš Bajić , Nikola Ćebić , Stefan Onufrija (88. Dario Đukić), Damjan Mitrović , Sergej Tadić (52. Rastko Ilić), Lazar Crljić , Sergej Popović , Saša Pilipović (K)

Borac 2 : 1 Tuzla City
Željezničar 3 : 0 Krupa
Sarajevo 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 2 : 2 Radnik (H)
Zvijezda 09 1 : 2 Radnik (B)
Kozara 1 : 2 Željezničar Sport team