Danel Blažić matirao Zvorničane

Foto/ Slobodan Tintor

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su danas na svom terenu savladali Drinu iz Zvornika sa 1:0 u prvoj utakmici pred svojom publikom poslije povratka u Prvu ligu Republike Srpske.

Drina je bolje ušla u susret u Vojkovićima. Kao da je prva domaća prvoligaška utakmica Motoristima okovala noge i dosta su stegnuto ušli u meč. Bilo je tu dosta grešaka u pasovima, nepovezane igre, ali kako je vrijeme odmicalo tako su izabranici Vladimira Drinjaka djelovali sve bolje u ovom susretu i u drugoj polovini prvog poluvremena bili su apsolutno bolji rival na terenu.

Prvu šansu na utakmici imaju gosti. Igrala se 12. minuta kada je Jovo Beatović dobio jednu loptu iza leđa odbrane Famosa, ali ne uspjeva da matira Marka Terzića. Isto je bilo i par minuta kasnije kada je Filip Blagojević u šansi.

Nagovještaj bolje igre Famosa dešava se u 20. minuti. Bio je to korner za Motoriste, Marko Tešanović ga je izveo na prvu, gdje je sam bio Zoran Kokot, ali Famosov veteran glavom šutira preko gola. Sedam minuta kasnije najbolja šansa utakmice. Danel Blažić se našao u zicer poziciji, ali Branislav Ružić potvrđuje svoju klasu, brani stopostotnu šansu prošlosezonskom najboljem strijelcu Famosa i izbija u korner.

Što nije uradio tada, Danel Blažić je uradio u 38. minuti utakmice. Pobjegao je odbrani Drine koja se jako loše postavila, izašao sam na Ružića i ovaj put ga lako savladao za prvi prvoligaški gol Famosa poslije jedanaest godina i prvi u ovoj sezoni.

Mogao je Famos nepunu minutu prije toga da povede. Kratko su na prekidu kombinovali Mičić i Perović, ovaj drugi je centrirao, odbrana Drine kratko otklonila opasnost, ali samo na nogu Ognjena Radovića koji šutira pored gola.

Posljednju šansu prvog dijela imaju gosti. Bio je to korner, a Jovo Beatović glavom šutira pored gola, tako da su na pauzu igrači otišli sa 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Famos ima najbolju šansu da povede 2:0. Tihomir Lalović je pao u kaznenom prostoru, a Velibor Gigović pokazuje na penal. Anes Demirović je uzeo loptu samo što je ušao u igru i učinio ono što rijetko kada radi, promašio. Branislav Ružić je prozreo njegovu namjeru i odbranio, lopta se odbija do Demirovića koji je šalje visoko preko gola.

U narednom napadu Drina prijeti. Sreten Milošević samo što je ušao u igru šutira, ali je Marko Terzić dobro postavljen i čuva svoj gol.

Nakon vatrenog starta drugog poluvremena uslijedio je period mirnije igre i bez mnogo dešavanja. U goste se sve više uvlačila i nervoza koji su prigovarali na pojedine sudijske odluke, ali i dobacivali međusobno.

Na novu šansu čekalo se sve do 65. minute igre. Danel Blažić je izbjegao ofsajd zamku, dobio je sjajnu loptu od Radovića, gađao kontra ugao, ali ide lopta pored gola.

Do kraja utakmice Famos uspjeva da sačuva zasluženo stečenu prednost i stigne do svoje prve pobjede ove sezone, dok Drina upisuje treći poraz.

FAMOS – DRINA (Z) 1:0 (1:0)