Novi poraz Leotara

Fudbaleri Igmana iz Konjica su u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili sastav trebinjskog Leotara rezultatom 3:1.

Najzaslužniji za pobjedu sastava iz Konjica bio je napadač Igmana, Mirsad Ramić, koji je mrežu golmana (množina op.a) Leotara, zatresao triput.

Prvo je postigao dva gola u prvom poluvremenu utakmice kada je savladao Dušana Puletića, a onda je u nastavku pogodio još jednom, no tada je na golu stajao Risto Perišić.

Jedini pogodak Trebinjci su postigli zahvaljujući ogromnom sudijskom previdu. Šušnjar je primio loptu duboko u ofsajdu, sudije nisu svirale ništa, Dupovac ga je srušio u kaznenom prostoru, dosuđen je penal za goste kojeg je uspješno realizovao Ognjen Todorović.

Igman je zahvaljujući ova tri boda pretekao Leotar na tabeli i sada ima devet bodova iz devet odigranih susreta dok je trebinjski sastav posljednjni sa sedam bodova, ali iz deset susreta.

Igman - Leotar 3:1 (2:1)

Stadion: Gradski stadion Doboj Kakanj. Gledalaca: 0. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), Strijelci: Mirsad Ramić 31', Mirsad Ramić 37', Mirsad Ramić 60', [Igman (Konjic)]; Ognjen Todorović 43', [Leotar (Trebinje)]. Žuti kartoni: Azur Mahmić 16', Amer Dupovac 42', [Igman (Konjic)]; Dragan Matković 36', Marko Perišić 39', Mihailo Cmiljanović 55', [Leotar (Trebinje)];

Igman: Aldin Ćeman (G) , Elvir Duraković , Armin Bešagić (90. Berin Alić), Amir Velić , Amer Drljević (K) , Damir Hrelja , Darko Bodul (65. Anes Vazda), Amer Dupovac , Azur Mahmić (90. Almir Ćubara), Demir Jakupović , Mirsad Ramić (72. Dario Blagojević)

Leotar: Dušan Puletić (G) (46. Risto Perišić), Đoko Milović (K) , Ognjen Todorović , Miloš Aćimović , Darko Đajić , Marko Perišić (65. Marko Pervan), Nemanja Cvetković (46. Marko Čubrilo), Mihailo Cmiljanović , Mahir Karić (71. Zoran Milić), Marko Šušnjar , Dragan Matković (46. Denis Stojković)

Sloga Meridian 0 : 3 Tuzla City
Borac 0 : 0 Velež
Sarajevo 0 : 0 Široki Brijeg
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Igman 3 : 1 Leotar
Sloboda 1 : 1 Željezničar