Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Višići čekaju Klis

U subotu 17. septembra igraju se dvije utakmice Druge lige FBiH, grupa Jug. Stolac će ugostiti Kruševo, a Čapljina Kamešnicu.

 U nedjelju 18. septembra u Višićima se igra derbi, sastaju se drugoplasirani istoimeni sastav i lider na tabeli Klis koji  je nakon startnog poraza od Troglava 1918 zabilježio tri pobjede.

Gornjovakufska Sloga nakon remija u prošlom kolu protiv Rame je domaćin Neumu koji je u prošlom kolu na svom travnjaku visoko porazio Višiće. Livanjski Troglav 1918 će ugostiti čitlučko Brotnjo, jablanička Turbina Ramu, a Ljubuški Grude.

Subota, 17. septembar u 16:00 sati,

Stolac : NK Stolac - NK Kruševo , stadion „Zagrad“, glavni sudija : Vedad Begluk (Mostar -  Bijelo Polje), pomoćnici : Nedim Kapidžić (Blagaj-Mostar) i Petra Obradović (Stolac),  delegat : Davor Ćališ (Prozor Rama ).

Čapljina : NK Čapljina – NK Kamašnica ,  stadion „Bjelave“ Dragan Stojić (Mostar), Josip Ćuže (Široki Brijeg) i Hrvoje Brkić (Ljubuški), Toni Bandić (Grude).

 Nedjelja, 18. septembar u 16:00 sati,

 Višići  :  NK Višići - FK Klis ,  stadion „Čeari“ Mate Bilić  (Ljubuški), Ivo Ćaleta (Kupres) i Ante Salapić (Livno), Fazlija Puzić (Mostar ).

 Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga - NK Neum    , stadion „Košute“  Armin Šarić (Stolac), Marko Odak (Čitluk) i Andrija Dolić (Prozor -Rama), Tomo Kokalović  (Bosansko Grahovo).

Jablanica : FK Turbina - NK Rama  , Gradski stadion „Salem Halilhodžić“,  Ante Padro (Livno), Toni Jelonjić (Mostar)  i Said Hakalović (Buturović Polje - Konjic), Leonardo Klemo (Čitluk).

Ljubuški :  NK Ljubuški - NK Grude  , stadion „Babovac“, Vinko Perić  (Mostar), Muamer Memić (Blagaj - Mostar) i Alem Kruškonja (Mostar), Nikola Beno  (Čapljina).

 Livno : NK Troglav - NK Brotnjo  , stadion „Zgoni“ ,  Marijo Bakula (Posušje) , Petar Bilić  (Čapljina) i Ivica Brešić  (Livno), Mate Madžar (Livno).


Čapljina 1 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Neum 13 7 1 5 22
6 Klis 13 6 3 4 21
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 3 7 12
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6