XS
SM
MD
LG

Klis gost Neuma

U okviru 6. kola Druge lige FBiH, grupa Jug koje se igra u nedjelju 25. septembra, interesantno je da prve dvije ekipe imaju po 11, a četiri ekipe po 10 bodova.

Derbi kola se igra u Gornjem Vakufu / Uskoplju, trenutni lider domaća Sloga je domaćin trećeplasiranoj Turbini, dok Kruševo ugošćuje Višiće.

Neum je domaćin Klisu iz Buturović Polja, Rama za rivala ima drugoplasirani Troglav 1918.

Fenjeraš Grude se sastaje sa Čapljinom, bivši prvak BiH Brotnjo će ugositi Ljubuški, a Kamešnica pretposljednji Stolac koji ima samo bod.

Nedjelja. 25 septembar u 15:30 sati,

Neum : NK Neum - FK Klis , stadion „Meteriz“ , glavni sudija : Goran Kolobara  (Mostar), pomoćnici : Matej Bevanda  (Čitluk) i Nedim Kozić (Mostar),  delegat : Mirza Muraspahić (Mostar ).

Grude : NK Grude - NK Čapljina  ,  stadion „Elić Luka“ Josip Ćuže  (Široki Brijeg), Mate Bilić i Hrvoje Brkić oba Ljubuški, Drago Bagarić (Tomislavgrad).

 Mostar  :  NK Kruševo - NK Višići  ,  HŠK Zrinjski – pomoćni teren, Marko Odak (Čitluk), Muamer Memić i Nedim Kapidžić oba Mostar ,  Nedžad Pehilj (Stolac ).

 Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga - FK Turbina u 16:00 sati   , stadion „Košute“ Ivo Ćaleta (Kupres), Ante Salapić i Ivici Brešić oba Livno  , Dženadin Podrum  (Konjic).

Prozor / Rama :  NK Rama-  NK Troglav 1918,  stadion „Luka“, Elmedin Padalović (Buturović Polje – Konjic), Edin Marić  (Mostar)  i Said Hakalović (Buturovi Polje), Boro Posavac (Gornji Vakuf /Uskoplje).

Čitluk :  NK Brotnjo - NK Ljubuški   , stadion „Bare“,  Petar Bilić (Čapljina), Ivan Ljubić i Ivan Marijanović oba Mostar, Ivica Mikulić (Široki Brijeg).

Podhum,  Livno : NK Kamešnica - NK Stolac  , stadion „Bilo Polje“ ,  Vinko Perić  (Mostar) , Marijo Bakula   (Posušje) i Darijo Lovrić  (Široki Brijeg), Enver Vilogorac (Mostar).


Neum : Kruševo
Kamešnica : Klis
Grude : Višići
Brotnjo : Stolac
Rama : Čapljina
Sloga : Ljubuški
Turbina : Troglav 1918
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 7 5 2 0 17
2 Kruševo 7 5 1 1 16
3 Troglav 1918 7 4 2 1 14
4 Višići 7 4 1 2 13
5 Neum 7 4 0 3 12
6 Čapljina 7 3 2 2 11
7 Klis 7 3 1 3 10
8 Turbina 7 3 1 3 10
9 Kamešnica 7 2 3 2 9
10 Rama 7 1 4 2 7
11 Brotnjo 7 1 3 3 6
12 Ljubuški 7 1 2 4 5
13 Stolac 7 0 2 5 2
14 Grude 7 0 2 5 2