Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Komšijski derbi u Istočnom Sarajevu, "Leo" u Bijeljini, Velež u Bratuncu

Kriostina Vuca,. trener Slavije

U prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji seniorki u subotu 1. oktobra na rasporedu su mečevi 2. kola, a očekuje se zanimljivi susreti. 

Komšijski derbi će se odigrati u Istočnom  Sarajevu između Slavije i Glasinca. Trenerm domaćina Kristina Vuca nada se trijumfu svoje ekipe. a Libero ekipa trenera Bojana Kvrgića Žibe posle slavlja na otvaranju sezone na Sokocu u dobrom raspoloženju dočekuje jednog od predenata za najviši plasman odbojkašice Leotara. 

Prošlozezonski premijerligaš Crvena zvijezda koja je u prvenstvo ušla bez kompletne prve postave i sa novim mladim snagama, perspektivnom juniorkama i kadetkinjama ugostiti će Inovu. "Inovatorke" su  sačuvala ekipu od prethodne sezone, a već dugo su u samom vrhu klupske elite Republike Srpske. "Zvjezdašice" nakon prošlonedeljne pobjede nad Maglićem, obećavaju borbu za svaki poen iako su svjesne da  uloga favorita pripada Banjalučankama.

Odbojkašice Veleža u okviru 2.kola gostuju u Bratuncu gdje će odmjeriti snage sa novim prvoligašem. Nevesinjke očekuju težak meč, maksimalno poštuju rivala ali nadaju se najboljem. Neće biti lako i domaćini imaju svoje adute te se očekuje zanimljiva odbojkaška predstava.

Velike borbe, neizvjesnosti i takmičarske draži biće i u susretima u Ljubinju izmeđi istoimene ekipe i Drine iz Zvornika kao i u Gradskoj dvorani u Foči u nadmetanju sastava Maglića i Radnika iz Bijeljine te je pred ljubiteljima odbojke lijep sportski vikend.

 

OS REPUBLIKE SRPSKE

SLUŽBENA LIUCA / II KOLO PRVA LIGA ŽENE 

SUBOTA 1. OKTOBAR

Foča: OK "Maglić" - ŽOK "Radnik"18,00

Delegat: Kozić Nikola / Ljubvinje

Prvi sudija: Stanišić Jovana / Istočno Novo Sarajevo

Drugi sudija: Duvnjak Gorica / Pale

 

Bijeljina: OK "Libero" - ŽOK "Leotar" 14,00

Delegat: Nikolić Milan / Brčko 

Prvi sudija: Avramović Zoran / Brčko

Drugi sudija: Lovrenović Nikola / Banja Luka

 

Istočno Novo  Sarajevo: OK "Slavija" - OK"Glasinac" 18,00

Delegat: Kebara Dejan / Foča

Prvi sudija:  Kapor Vera / Foča 

Drugi sudija: Tošić Mirjana / Čajniče

 

Ljubinje: OK "Ljubinje Bankom" - OK "Drina" 16,00

Delegat: Antunović Slobodan / Gacko

Prvi sudija: Pavlović Nebojša / Foča 

Drugi sudija: Kulidžan Nebojša / Bileća

 

Bratunac: ŽOK "Bratunac" - OK "Velež" 15,00

Delegat: Baralić Srđan / Pale 

Prvi sudija: Gutalj Dragan /Pale

Drugi sudija: Janjić Milan / Rudo

 

Obudovac: ŽOK "Crvena Zvijezda" - OK "Inova" 13,00

Delegat: Marić Milenko / Banja Luka

Prvi sudija: Bencun Srđan / Modriča

Drugi sudija: Jovanović Dejan / Bijeljina


Maglić : Bratunac
Crvena zvijezda : Ljubinje Bankom
Inova : Slavija
Velež : Libero
Drina : Radnik
Glasinac : ŽOK Leotar
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Inova 9 9 0 26
2 Radnik 9 7 2 20
3 Libero 9 7 2 17
4 Drina 9 6 3 17
5 Crvena zvijezda 9 4 5 15
6 Slavija 9 4 5 13
7 Glasinac 9 4 5 12
8 Velež 9 4 5 10
9 ŽOK Leotar 9 4 5 10
10 Bratunac 9 2 7 8
11 Maglić 9 2 7 8
12 Ljubinje Bankom 9 1 8 6