Svjetsko prvenstvo u nogometu 2022 Kladionica
XS
SM
MD
LG

Dva derbija, Troglav 1918 – Sloga i Klis – Kruševo

U subotu 1. oktobra igraju se sve utakmice 7. Kola Druge lige FBiH, grupa Jug. Imamo i dva derbija, u Livnu drugoplasirani Troglav 1918 i trenutni lider gornjovakufska Sloga, a u Buturović Polju petoplasirani prošlogodišnji prvak Klis, 10 bodova je domaćin najprijatnijem iznenađenju Kruševu.

Jablanička Turbina prima u goste sastav Neuma, Višići ekipu Kamešnice, Čapljina čitlučko Brotnjo, Ljubuški Ramu.

Derbi začelja igraju dvije posljednje plasirane ekipe  koje imaju samo po bod, Stolac i Grude.

Subota. 1. oktobar u 15:30 sati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Kruševo  , Sportski centar„Seid Padalović“ , glavni sudija : Ante Padro  (Livno), pomoćnici : Amir Krivić  (Konjic) i Ivica Brešić (Livno),  delegat : Majkl Proleta (Čapljina ).

Stolac : NK Stolac - NK Grude  ,  stadion „Zagrad“ Vinko Perić (Mostar),  Josip Ćuže  (Široki Brijeg), i Ante Salapić (Livno), Zdenko Raguž (Čapljina).

 Višići  :  NK Višići -  NK Kmašnica, stadion „Čeari“  Dragan Stojić (Mostar),  Petra Obradović (Stolac) i Edin Marić (Mostar) , (Ivan Musa Čitluk).

 Livno :  Troglav 1918  -  NK Sloga, stadion „Zgoni“  Vedad Begluk (Mostar – Bijelo Polje), Toni Jelonjić (Mostar) i (- )  , Mihovil Klišanin  (Šujuca - Tomislavgrad).

Ljubuški : NK Ljubuški  - NK Rama ,  stadion „Babovac“, Goran Kolobara (Mostar), Asim Hajdar  (Konjic)  i  Andrija Dolić (Prozor / Rama), Deni Vlaho (Mostar).

Čapljina : NK Čapljina -  NK Brotnjo   , stadion „Bjelave“, Mate Bilić  (Ljubuški), Darijo Lovrić  (Široki Brijeg) i Hrvoje Brkić (Ljubuški), Damir Ćemalović (Mostar).

Jablanica  : FK Turbina – NK Neum    , stadion „Salem Halilhodžić“ , Armin Šarić   (Stolac) , Matej Bevanda  (Čitluk) i Alem Kruškonja  (Mostar), Davor Čališ  (Prozor / Rama).


Čapljina 1 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Neum 13 7 1 5 22
6 Klis 13 6 3 4 21
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 3 7 12
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6