U subotu 1. oktobra igraju se sve utakmice 7. Kola Druge lige FBiH, grupa Jug. Imamo i dva derbija, u Livnu drugoplasirani Troglav 1918 i trenutni lider gornjovakufska Sloga, a u Buturović Polju petoplasirani prošlogodišnji prvak Klis, 10 bodova je domaćin najprijatnijem iznenađenju Kruševu.
Jablanička Turbina prima u goste sastav Neuma, Višići ekipu Kamešnice, Čapljina čitlučko Brotnjo, Ljubuški Ramu.
Derbi začelja igraju dvije posljednje plasirane ekipe koje imaju samo po bod, Stolac i Grude.
Subota. 1. oktobar u 15:30 sati,
Buturović Polje : FK Klis – NK Kruševo , Sportski centar„Seid Padalović“ , glavni sudija : Ante Padro (Livno), pomoćnici : Amir Krivić (Konjic) i Ivica Brešić (Livno), delegat : Majkl Proleta (Čapljina ).
Stolac : NK Stolac - NK Grude , stadion „Zagrad“ Vinko Perić (Mostar), Josip Ćuže (Široki Brijeg), i Ante Salapić (Livno), Zdenko Raguž (Čapljina).
Višići : NK Višići - NK Kmašnica, stadion „Čeari“ Dragan Stojić (Mostar), Petra Obradović (Stolac) i Edin Marić (Mostar) , (Ivan Musa Čitluk).
Livno : Troglav 1918 - NK Sloga, stadion „Zgoni“ Vedad Begluk (Mostar – Bijelo Polje), Toni Jelonjić (Mostar) i (- ) , Mihovil Klišanin (Šujuca - Tomislavgrad).
Ljubuški : NK Ljubuški - NK Rama , stadion „Babovac“, Goran Kolobara (Mostar), Asim Hajdar (Konjic) i Andrija Dolić (Prozor / Rama), Deni Vlaho (Mostar).
Čapljina : NK Čapljina - NK Brotnjo , stadion „Bjelave“, Mate Bilić (Ljubuški), Darijo Lovrić (Široki Brijeg) i Hrvoje Brkić (Ljubuški), Damir Ćemalović (Mostar).
Jablanica : FK Turbina – NK Neum , stadion „Salem Halilhodžić“ , Armin Šarić (Stolac) , Matej Bevanda (Čitluk) i Alem Kruškonja (Mostar), Davor Čališ (Prozor / Rama).
Neum | 1 : 0 | Čapljina |
Ljubuški | 2 : 0 | Stolac |
Troglav 1918 | 2 : 0 | Višići |
Turbina | 2 : 1 | Klis |
Sloga | 2 : 3 | Kruševo |
Rama | 2 : 0 | Kamešnica |
Brotnjo | 2 : 2 | Grude |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Klis | 26 | 17 | 3 | 6 | 54 | |
2 | Kruševo | 26 | 16 | 5 | 5 | 53 | |
3 | Troglav 1918 | 26 | 13 | 7 | 6 | 46 | |
4 | Sloga | 26 | 13 | 6 | 7 | 45 | |
5 | Brotnjo | 26 | 10 | 8 | 8 | 38 | |
6 | Stolac | 26 | 11 | 4 | 11 | 37 | |
7 | Višići | 26 | 11 | 4 | 11 | 37 | |
8 | Neum | 26 | 11 | 3 | 12 | 36 | |
9 | Ljubuški | 26 | 8 | 8 | 10 | 32 | |
10 | Rama | 26 | 7 | 9 | 10 | 30 | |
11 | Turbina | 26 | 8 | 3 | 15 | 27 | |
12 | Grude | 26 | 7 | 5 | 14 | 26 | |
13 | Čapljina | 26 | 6 | 6 | 14 | 24 | |
14 | Kamešnica | 26 | 5 | 7 | 14 | 22 |